stare generala de rau
de ceva timp ma simt mereu slabita, ametesc imi vine sa vars si sa merg la toaleta in acelasi timp, nu pot manca am facut analize de sange dar totul pare in regula desi eu ma simt din ce in ce mai rau mai nou ma doare capul in zona ochiului stang am varsaturi si scaune foarte dese insotite de dureri abdominale.mentionez ca nu poate fi vorba de sarcina deoarece am sterilet montat
2 comentarii
cauzele sunt diverse (vezi UNDE te "incadrezi"):
- stai ffffffffffff mult pe net. ?!
- dormi suficient 6-7 ore/noapte?
- ai avut vreo dezamagire, suparare in ultimul timp?
- tensiunea, glicemia.sunt in limite?
- analiza "scaun"pt e exclude prezenta paraziti intestinali si/sau helicobacter p.;
- NU zici CE analize ai facut si CE sau DACA ai luat ceva medicamente-tratament?!
propunere:
- eko la fiere..posibil lenesa, pietre etc...
- scrie CE analize sange ai facut, sa stie un medic sa-ti raspunda.
sanatate
- stai ffffffffffff mult pe net. ?!
- dormi suficient 6-7 ore/noapte?
- ai avut vreo dezamagire, suparare in ultimul timp?
- tensiunea, glicemia.sunt in limite?
- analiza "scaun"pt e exclude prezenta paraziti intestinali si/sau helicobacter p.;
- NU zici CE analize ai facut si CE sau DACA ai luat ceva medicamente-tratament?!
propunere:
- eko la fiere..posibil lenesa, pietre etc...
- scrie CE analize sange ai facut, sa stie un medic sa-ti raspunda.
sanatate
multumesc de raspuns !medicul de familie mi-a propus doar analizele de sange de rutina plus verificarea calciu magneziu atat nimic mai mult iar cand astea au iesit ok ma trimis acasa
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Ocluzie intestinală copil
- 2Helicobacter pylori
- 1Gastroscopie
- 2Polipi colon
- 1Disconfort după masă
- 0hernie transhiatala gastrica neoperabila, arsuri din gât
- 1EDS normală, dar gastrita la biopsie
- 1Tinctura ghințură la copii
- 1Eructații adolescenti - eructații cu miros de ou și durere de burtă
- 2Endoscopie si Nexium