Sunt insarcinata ?! Ce pot lua ca sa previn asta.!?
Astazi am facut sex cu iubitul meu si cred ca am ramas insarcinata. Maine este a 2-a zi, ce pot lua ca sa nu raman insarcinata ? Va rog frumos sa imi dati un sfat cat mai rapid :(.!!! Multumesc.
7 comentarii
In a cata zi, numarand din prima a zi a menstruatiei esti? Inteleg ca azi ai avut contactul.
Mi-sa terminat menstruatia acum 3 zile, iar azi am avut contactul si cred ca am ramas insarcinata. Ce pastile pot lua ca sa nu raman ?
Te-am intrebat a cata zi de la prima zi de menstruatie, nu de cand ti s-a terminat, ca e irelevat. Si daca ai ciclu regulat, la aceasi nr de zile.Asta incerc, sa te ajut. Nu sa iei orice prostie care te poate afecta pe termen lung.
Poti merge la farmacie si sa iei test de ovulatie, sunt la fel ca cele de sarcina, le faci cu putina urina. Ca sa fii sigura daca ai fost la ovulatie.
Pe data de 15 iulie mi'a venit menstruatia... Deci este a 11-a zi de la prima zi de cand mi'a venit menstruatia. Ciclul ma tine cam 5-7 zile...
Da, e aproape de perioada fertila, dar fa un test de ovulatie de care spuneam.
sunt la farmacie pastile care se iau in primele 72 de ore! ai grija !
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Sarcină în timpul tratamentului cu cabergolina
- 4Întrerupere sarcina prin tratament medicamentos
- 4Bipolaritatea și sarcina la femei
- 0Tratament infectie cu febra care nu mai trece
- 1Contact neprotejat in timpul tratamentului cu antibiotice.
- 2Sarcina si antibiotic
- 1Operatie colecistectomie sarcina
- 1Vaccinul BOOSTRIX
- 1Durere stanga puternica
- 3Sarcina - soțul ia cymbalta