Sunt insarcinata ?! Ce pot lua ca sa previn asta.!?

26-07-2013
clara2013
Nu este medic/terapeut
clara2013
Astazi am facut sex cu iubitul meu si cred ca am ramas insarcinata. Maine este a 2-a zi, ce pot lua ca sa nu raman insarcinata ? Va rog frumos sa imi dati un sfat cat mai rapid :(.!!! Multumesc.
7 comentarii
0
26-07-2013, ora 18:05
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
In a cata zi, numarand din prima a zi a menstruatiei esti? Inteleg ca azi ai avut contactul.
0
26-07-2013, ora 18:13
clara2013
Nu este medic/terapeut
clara2013
Mi-sa terminat menstruatia acum 3 zile, iar azi am avut contactul si cred ca am ramas insarcinata. Ce pastile pot lua ca sa nu raman ?
0
26-07-2013, ora 18:14
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Te-am intrebat a cata zi de la prima zi de menstruatie, nu de cand ti s-a terminat, ca e irelevat. Si daca ai ciclu regulat, la aceasi nr de zile.Asta incerc, sa te ajut. Nu sa iei orice prostie care te poate afecta pe termen lung.
0
26-07-2013, ora 18:16
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poti merge la farmacie si sa iei test de ovulatie, sunt la fel ca cele de sarcina, le faci cu putina urina. Ca sa fii sigura daca ai fost la ovulatie.
0
26-07-2013, ora 18:19
clara2013
Nu este medic/terapeut
clara2013
Pe data de 15 iulie mi'a venit menstruatia... Deci este a 11-a zi de la prima zi de cand mi'a venit menstruatia. Ciclul ma tine cam 5-7 zile...
0
26-07-2013, ora 18:32
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Da, e aproape de perioada fertila, dar fa un test de ovulatie de care spuneam.
0
27-07-2013, ora 14:24
gela mit
Nu este medic/terapeut
gela mit
sunt la farmacie pastile care se iau in primele 72 de ore! ai grija !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.