herpes genital
Prietenul meu s-a pricopsit cu herpes genital inainte sa ne cunoastem. Suntem impreuna de un an jumatate, iar relatii sexuale avem de un an, timp in care lui i-a mai aparut de 2 ori - in toamna si la inceputul primaverii. In perioada eruptiilor nu am avut contacte sexuale deloc, in schimb in restul timpului am facut sex si fara prezervativ, punandu-l pe parcurs. Cu toate ca herpesul este contagios cand erupe (asa mi-a spus doctorul si asa am gasit si pe internet) l-am luat si eu. Problema este ca la mine apare o data pe luna; am facut de trei ori pana acum. Stiu ca este o boala incurabila, si ca-ti apare cand ti-e lumea mai draga, dar citisem ca in medie eruptiile sunt de 4 - 5 ori pe an. Imi fac griji ca la mine apare asa des. Ce-i drept sunt destul de stresata in perioada aceasta, dar ma alimentez bine si incerc sa-mi mentin puternic sistemul imunitar.
Va rog sa ma lamuriti daca am motive sa ma ingrijorez. Macar de grija asta sa scap.
Va rog sa ma lamuriti daca am motive sa ma ingrijorez. Macar de grija asta sa scap.
1 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune: