hpv si alaptarea
buna ziua! am si eu o problema, din nefericire am fost infectata cu hpv pe la 5 luni de sarcina, dintr-o prostie, la piscina am imprumutat costumul de baie... si toate problemele aparusera cam vreo 2-3 saptamani dupa asta... pe parcursul sarcinei nu am facut nici o manifestare clinica a hpv-ului, decat o candidoza rebela care greu ceda la tratament, in fine am nascut prin operatie cezariana, dupa 3 luni mi-au aparut niste negi in zona genitala, mentionez ca nu am avut decat un singur partener sexual, avem o viata de cuplu de 10 ani, cu 3 ani in urma am mai nascut un copil si sarcina precedenta a fost fara nici o problema. acum copilul are 9 luni, il mai alaptez, nu stiu ce sa fac cum sa initiez tratamentul atita timp cit alaptez, dar intre timp mi-au mai aparut inca citiva negi micuti in zona uretrei si mii-i frica ca sa sa se complice situatia... ce sa fac? sint foarte comfuza si derutata...
3 comentarii
mergi la medic si iti va spune ce sa faci...greu de crezut ca ai luat hpv de la costum de baie...sanatate.
@ karolinca
Cititi acest articol.
Tratamentul pentru HPV se face local, posibil sa nu influenteze alaptarea.
Vorbiti cu doctorul.
In articol sunt scrise mai multe lucruri despre ceea ce va intereseaza.
http://forum.romedic.ro/prod/Virusul_HPV_si_negii_genitali_080391.html
Sanatate multa va doresc !
Cititi acest articol.
Tratamentul pentru HPV se face local, posibil sa nu influenteze alaptarea.
Vorbiti cu doctorul.
In articol sunt scrise mai multe lucruri despre ceea ce va intereseaza.
http://forum.romedic.ro/prod/Virusul_HPV_si_negii_genitali_080391.html
Sanatate multa va doresc !
Acei negi dupa parerea mea sunt o ciuperca care merge tratata. mergi la ginecolog
Alte subiecte recente din această secțiune: