Diaree si discomfort
Buna ziua, am 17 ani.de seara trecuta simt un disconfort in burta, de dimineata am avut diaree si inca nu mi-a trecut.acum cateva momente, dupa scaun am surprins pe hartie cateva picaturi micute de sange...simt si un fel de jena in anus, sa ma duc la medic, ce ar trebui sa fac? Va rog, frumos daca se poate sa ma sfatuiti...
3 comentarii
Da ar trebui sa te duci la medic.Sangerarile pot sa apara din mai multe motive.Cel mai sigur ar fi sa consulti medicul.
Cu siguranta ar trebui sa mergi la medic. Fie la medicul de familie, fie la specialist. Si eu am trecut, din pacate, prin aceste simptome si mi-a fost teama sa nu am cumva hemoroizi...doctorita de familie mi-a dat trimitere la dr. Ion Daniel de la Spitalul Universitar pentru ca se ocupa de tratarea hemoroizilor. Dupa control, mi-a zis ca e totul in regula si mi-a dat sfaturi legate de alimentatie si stil de viata. Daca nu ai activitate fizica, poate acum ar fi timpul sa te apuci :) Sanatate!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Ocluzie intestinală copil
- 2Helicobacter pylori
- 1Gastroscopie
- 2Polipi colon
- 1Disconfort după masă
- 0hernie transhiatala gastrica neoperabila, arsuri din gât
- 1EDS normală, dar gastrita la biopsie
- 1Tinctura ghințură la copii
- 1Eructații adolescenti - eructații cu miros de ou și durere de burtă
- 2Endoscopie si Nexium