Schizofrenie afectiva ?
Buna ziua tuturor,
In primul rand va rog sa-mi spuneti cum se manifesta schizofrenia afectiva?
In al doile rand va rog daca stie cineva cum se poate schimba acest diagnostic si ce trebuie facut pentru aceasta?
Va multumesc anticipat si astept cu interes raspunsul dvs.
Cu stima,
Bennu
In primul rand va rog sa-mi spuneti cum se manifesta schizofrenia afectiva?
In al doile rand va rog daca stie cineva cum se poate schimba acest diagnostic si ce trebuie facut pentru aceasta?
Va multumesc anticipat si astept cu interes raspunsul dvs.
Cu stima,
Bennu
5 comentarii
In primul rand nu va lasati impresionat prea tare de denumirea diagnosticului si nu-l mai impartasiti si altora.
Nu toata lumea gandeste cum gandeste cineva care a trecut prin asa ceva.
Vindecarea trebuie sa aibe loc la nivel sufletesc initial (puneti baza buna, mergeti intai la un preot, spovediti-va, impartasiti-va). Si apoi trupesc. Urmati un tratament de specialitate. Medicamentele inventate in ziua de astazi, multumim lui Dumnezeu, mai fac si "minuni".
Stati linistit.
Si aveti rabdare, rabdare, rabdare.
In timp se rezolva toate problemele.
Cu prietenie, ca de la sora la frate.
Nu toata lumea gandeste cum gandeste cineva care a trecut prin asa ceva.
Vindecarea trebuie sa aibe loc la nivel sufletesc initial (puneti baza buna, mergeti intai la un preot, spovediti-va, impartasiti-va). Si apoi trupesc. Urmati un tratament de specialitate. Medicamentele inventate in ziua de astazi, multumim lui Dumnezeu, mai fac si "minuni".
Stati linistit.
Si aveti rabdare, rabdare, rabdare.
In timp se rezolva toate problemele.
Cu prietenie, ca de la sora la frate.
CIAO AM UN FRATE CARE S-A IMBOLNAVIT ACUM 5 ANI . NUMAI NOI SI DUMNEZEU STIM PRIN CITE AM TRECUT CU EL... DREBUIE SA FI SIGUR DE DIAGNOSTIC SA TREACA ANI. FRATELE MEU ARE PROBLEME DE COMUNICARE NU PREA STIE SA SE EXPRIME CU DOCTORII... E IMPORTANT SA-TI DAI SEAMA SI SA DESCRI SINTOMELE UNU-I DOCTOR FOARTE CLAR NICI PT EI NU E USOR.TU CE SIMTOME AI.? EL A INCEPUT SA AIBA VEDENII... ECCC NU VREAU SA TE SPERII DAR DACA FACI BINE TRATAMENTUL POTI AVAEA O VIATA NORMALA SA AUZIM DE BINE
buna.si prietenul meu sufera de o forma de schizofrenie si se trateaza cu olanzapin.are aceasta boala de aproximativ un an, deoarece a suferit o "bataie zdavana" din partea unor colegi.un sfat pt academis:nici prietenul meu nu a vrut sa se interneze dar cineva apropiat a reusit sa il convinga.incearca sa gasesti persoana de refugiu a fratelui tau si vorbeste cu ea/el.sigur il va putea convinge.prietenul meu este sub tratament acum dar duce o viata cat se poate de normala.si el e somer pe termen nelimitat si primeste acea suma de la stat dar si lucreaza in germania cu carte de munca.el nu vorbea aproape cu nimeni inainte sa ne cunoastem si avea stari turbulente si halucinatii dar de cand suntem impreuna este foarte deschis.ii spunea ca eu sunt cel mai bun medicament pentru recuperarea lui si cred ca este asa.asa ca incearca si in acest mod si poate vei reusi
cu placere si sper sa iti foloseasca:)
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 20Somn hiperfragmentat
- 15S-a vindecat cineva prin credinta?
- 2Psiho traumele cronice se pot trata vindeca?
- 0Imi doresc o prietena
- 3Pronoia? Delir paranoid?
- 6Tehnică bombă pentru a elimina tristețea că nu suntem iubiți de fete
- 2Cofeina atacuri de panica
- 7Sufăr de schizofrenie paranoida și am crize ca o sa fiu torturata
- 7Tratamentul psihiatric si gura uscata aproape tot timpul
- 9În atenția tuturor psihologilor, psihiatrilor și nu numai...