intrerupere anticonceptionale

24-08-2008
fany26
Nu este medic/terapeut
fany26
am luat 3 luni la rand yasmin si acum vreau sa fac o pauza. in momentul in care le incep pot sa incep oricand sau trebuie sa astept din nou prima zi de menstruatie ca sa pot incepe. in cazul in care le incep oricand tre sa astept alea 7 zile sa isis faca efectul? multumesc
1 comentarii
0
27-08-2008, ora 00:00
stella13284
Nu este medic/terapeut
stella13284
Daca vrei sa faci o pauza de cateva luni, in momentul in care incepi o noua cutie de yasmin trebuie sa o iei in prima zi a menstruatiei cum ai facut si prima oara cand le-ai luat. N-am auzit pana acum ca se pot lua oricand. O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns