pete negre in campul vizual - AJUTOR
Buna ziua, am si eu o intrebare - dak stie cineva despre ce este vorba - la ochiul drept vad doua pete mici negre (ele se vad in campul vizual - si se misca proape sincron cu ochiu) - adik vad imaginea normala + cele 2 pete mici negre care se misca aproape sincron cu ochiul. ASTEPT RASPUNS. MULTUMESC
3 comentarii
salut paco, eu am la ambi ochi, am fost la doctor si m a controlat cu un aparat electronic, mi-a spus ca cristalul imbatraneste si e normal cu inaintarea in varsta.Nu stiu daca e aceeasi problema dar macar poti avea o idee.Numai bine
Buna ziua, am si eu o intrebare - dak stie cineva despre ce este vorba - la ochiul stang vad doua pete mici negre (ele se vad in campul vizual - si se misca proape sincron cu ochiu) - adik vad imaginea normala + cele 2 pete mici negre care se misca aproape sincron cu ochiul. Mentionez ca am si un astigmatism. ASTEPT RASPUNS. MULTUMESC
eu ma aceeasi problema de cateva luni si am si astigmatism miopie, la ochiul stang vad cele doua bile eu le numesc negre ce se plimba odata cu rotirea ochiului, si numai dimineata dupa ce am deschis ochii si nu sunt batrana am 32 de ani, nu stiu ce este dar ma voi duce la oftalmolog si voi afla
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Operatie pentru luxatie anterioara de cristalin la un ochi
- 1Miochimia pleoapa superioara stânga
- 1Miopie
- 1Keratita virala - exista tratament ?
- 0Recomandare clinică Bucuresti
- 1La oftalmologie îți vede propriul ochi pe monitor 3D că într-o tomografie ?
- 3Microftalmie
- 3Tratamente retinopatie de prematuritate pentru adulți. Ce progrese s-au făcut?
- 0Ochelari de citit folositi pentru distanta
- 1Privire in jos, nimeni nu- mi raspunde