Pastila uitata
Prietena mea foloseste anticonceptionale Artizia timp de 6 luni, luna aceasta fiind a 7a.
A inceput blisterul in data de 16.05. In data de 22.05-Joi a uitat sa ia pilula ( ora 21:00) si a luat-o pe 23.05-Vineri la ora 15:00, (sfarsitul saptamanii 1- inceputul saptamanii 2) dupa care am avunt contact sexual neprotejat fara ejaculare in ea. Mentionez ca in continuarea a 7a zile nu am mai intretinut relatii sexuale.
Este vreun risc de sarcina ?
Multumesc.
A inceput blisterul in data de 16.05. In data de 22.05-Joi a uitat sa ia pilula ( ora 21:00) si a luat-o pe 23.05-Vineri la ora 15:00, (sfarsitul saptamanii 1- inceputul saptamanii 2) dupa care am avunt contact sexual neprotejat fara ejaculare in ea. Mentionez ca in continuarea a 7a zile nu am mai intretinut relatii sexuale.
Este vreun risc de sarcina ?
Multumesc.
1 comentarii
Astazi a venit menstruatia. M am linistit.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Anticonceptionale
- 1Sângerări la schimbarea anticoncepționalelor
- 1Clobetazol unguent
- 2Anticonceptionale pt amanarea menstruatiei
- 1Alcool si anticoncepționale
- 1Sunt pe Diane 35 dar ciclul nu vine
- 1Pastila de a doua zi ellaone
- 1Mercilon menstruație?
- 2Întrerupere anticoncepționale
- 0Nu se mai găsesc contraceptive orale Rigevidon