Pastila uitata

02-06-2014
Alexandrin
Nu este medic/terapeut
Alexandrin
Prietena mea foloseste anticonceptionale Artizia timp de 6 luni, luna aceasta fiind a 7a.
A inceput blisterul in data de 16.05. In data de 22.05-Joi a uitat sa ia pilula ( ora 21:00) si a luat-o pe 23.05-Vineri la ora 15:00, (sfarsitul saptamanii 1- inceputul saptamanii 2) dupa care am avunt contact sexual neprotejat fara ejaculare in ea. Mentionez ca in continuarea a 7a zile nu am mai intretinut relatii sexuale.

Este vreun risc de sarcina ?
Multumesc.
1 comentarii
0
09-06-2014, ora 16:28
Alexandrin
Nu este medic/terapeut
Alexandrin
Astazi a venit menstruatia. M am linistit.
Adaugă un comentariu / răspuns