anexita chistica bilaterala
buna, am fost la control saptamana trecuta deoarece incerc sa raman insarcinata de 4 luni si am anexita chistica bilaterala acum urmez tratament cu antibiotic, carpicon supozitoare si ovule macmiror in paralel si un tratament naturist cu tinctura de muguri de zmeur si coacaz negru si ceaiuri de coada calului, coada soricelului si cretisoara,
care credeti ca sunt sansele sa raman insarcinata dupa tratarea anexitei? ne dorim f mult un bebe, am 36 de ani si 2 sarcini pierdute
oare o sa reusesc sa raman insarcinata si sa duc sarcina la termen ? multumesc
care credeti ca sunt sansele sa raman insarcinata dupa tratarea anexitei? ne dorim f mult un bebe, am 36 de ani si 2 sarcini pierdute
oare o sa reusesc sa raman insarcinata si sa duc sarcina la termen ? multumesc
1 comentarii
Buna laura79,
Nu este imposibil sa ramai insarcinata, dar sansele sunt relativ mici.
Anexita pe care o mentionezi impiedica intalnirea spermei cu ovulul, iar tratamentele naturiste nu au efect benefic demonstrat. Tinand cont si de varsta ta, cred ca sansa cea mai mare ai avea-o daca ai apela la reproducere asistata.
Nu este imposibil sa ramai insarcinata, dar sansele sunt relativ mici.
Anexita pe care o mentionezi impiedica intalnirea spermei cu ovulul, iar tratamentele naturiste nu au efect benefic demonstrat. Tinand cont si de varsta ta, cred ca sansa cea mai mare ai avea-o daca ai apela la reproducere asistata.
Alte subiecte recente din această secțiune: