Colon Iritabil
Am dureri in partea dreapta sub coaste de circa 6 luni. Am facut colonoscopie, endo si CT abdominal, ecografie, toate sunt bine. In urma acestor investigatii mi s-a pus diagnosticul de SCI.Acum urmez tratament cu spasmonen si debridat.Analizele de sange normale, am fost diagnosticata cu HP, am urmat tratament cu antibiotice. Durerile le am in continuare, la cateva zile apar si 2-3 scaune moi/zi. Va rog ajutati-ma cu un sfat, o indrumare pt. ca nu mai stiu catre ce specialitate sa-ma mai indrept. Precizez ca durerile se amplifica dupa un stres mai puternic, o suparare.
Cu multumiri.
Cu multumiri.
1 comentarii
AM fost diagnosticata cu colon iritabil, am urmat tratament cu antibiotice NORMIX, Duspatalin ptr durere si ZIR FOS pentru refacerea florei intestinale. Conteaza f mult ce mananci adica ce tie iti face bine mie NU.Deci urmareste de la ce consum de produse apare diareea.Dar stresul, emotia pot provoca diaree.Medicii considera ca ai HP din analiza din fecale.Dupa repetarea tratamentului dupa un an de zile mi-am dat seama ca dieta conteza si in plus consum drojdie de bere dimineatza cam 10 gr diluat pentru refacerea florei. Sanatate.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Ocluzie intestinală copil
- 2Helicobacter pylori
- 1Gastroscopie
- 2Polipi colon
- 1Disconfort după masă
- 0hernie transhiatala gastrica neoperabila, arsuri din gât
- 1EDS normală, dar gastrita la biopsie
- 1Tinctura ghințură la copii
- 1Eructații adolescenti - eructații cu miros de ou și durere de burtă
- 2Endoscopie si Nexium