anticonceptionale
Buna seara, in ultima luna mi-a venit menstruatia de doua ori, pe 8 si pe 13, m- am hotarat sa iau macar 3 luni anticonceptionale poate asa ma voi regla.Pe data de 5.07 am inceput sa am simptome plus o sangerare ca si cum mi-ar veni ciclu, deci am inceput sa iau logest insa pe 6.07 nu a mai curs nimic.Nu am stiut ce sa fac asa incat am continuat sa iau pastilele.Ce se intampla daca continui sa iau pastilele si nu a fost ciclu, sunt protejata daca am contact sexual?
2 comentarii
Buna Dana, daca ai ciclurile foarte neregulate practic nu stim in ce zi a ciclului ai inceput tratamentul deci va trebui sa folosesti protectie suplimentara (prezervativ) timp de 7 zile in paralel cu anticonceptionalele. Dupa aceea esti protejata si urmezi tratamentul normal (21 + 7 zile pauza daca sunt anticonceptionale combinate, nu ai mentionat numele lor).
Buna ziua, multumesc pentru raspuns.Logest sunt anticonceptionalele pe care le iau.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Anticonceptionale
- 1Sângerări la schimbarea anticoncepționalelor
- 1Clobetazol unguent
- 2Anticonceptionale pt amanarea menstruatiei
- 1Alcool si anticoncepționale
- 1Sunt pe Diane 35 dar ciclul nu vine
- 1Pastila de a doua zi ellaone
- 1Mercilon menstruație?
- 2Întrerupere anticoncepționale
- 0Nu se mai găsesc contraceptive orale Rigevidon