M am lovit la cap
buna ziua acum o saptamana m am lovit destul de puternic la cap. de atunci am niste usoare dureri de cap care ajung pana in zona umerilor inclusiv ceafa... am fost la medicul de familie si mi a dat clorzoxazon... acuma eu am citit pe net ca acest medicament ar fi pentru muschi oase si fracturi nicidecum de cap...e posibil sa fie ceva mult mai grav decat o lovitura simpla ? va multumesc
6 comentarii
Consider ca este necesar un consult neurologic.
Medicul neurolog o sa va recomande sa faceti si investigatii.
Nu amanati acest lucru.
Numai dupa aceea se poate stabili un tratament corespunzator.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Medicul neurolog o sa va recomande sa faceti si investigatii.
Nu amanati acest lucru.
Numai dupa aceea se poate stabili un tratament corespunzator.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Bogdan loviturile la cap sunt foarte nasoale in timpul lor creierul poate suferi leziuni si sa nai nimic pana cand alt traiumatism sau o enervare sau cadura sati puna capac, adica sa cazi si sa nu te mai ridici, asa ca ia sfatul doctorului in serios si fati cat mai repede un control, macar sal faci degeaba, cand esti tanar nimic nu te doboara dar nu este chiar asa si o cazatura mica iti poate fi fatala.
mi am facut un CT craniu iar diagnosticul a fost: linie de fractura la nivel temporo-parietal dreapta cu interesarea articulatie TM dr.
Si mi a dat tratament.
Si mi a dat tratament.
A fost foarte bine ca aţi făcut CT. Va recomand sa respectaţi toate recomandările medicului dumneavoastra.
Cu stima:
Dr Petre Muresan
Cu stima:
Dr Petre Muresan
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 623Migrene... mostenite
- 2Intepatura in cap
- 4ameteli, dureri ale fruntii
- 10Dureri ale pielii capului
- 7Urgent!!!Stari de ameteala, lesin, dureri de cap
- 1furnicaturi si senzatii de arsura la nivelul pielii capului
- 3dureri de cap
- 4Rahianestezie
- 3Multe probleme (ORL, Neuro)
- 6Imi amorteste partea din spate a capului
- 6intepaturi in partea dreapta a capului, din cauza oboselii si a stresului
- 3am inceput sa simt dureri de cap, apasatoare in partea dreapta a capului
- 4dureri de cap, senzatia de ameteala, senzatia ca si cum ceva ma strange in zona tamplelor
- 1Dureri ale cefei
- 5De mai bine de 3 ani am dureri de cap doar pe jumatatea stanga a capului
- 5Senzatie ARSURA LA CAP
- 3Oare exista o forma de reumatism care da dureri la oasele capului?
- 2durere intepatoare, scursa in partea dreapta a capului
- 1lovitura la cap
- 4Presiune la cap, ochi obositi, durere la ceafa.
Mai multe informații despre: Capul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: