furnicaturi si senzatii de arsura la nivelul pielii capului

22-01-2010
melaniao
Nu este medic/terapeut
melaniao
Buna seara
Acum vreo doua luni am avut timp de 1 saptamana niste dureri puternice de cap.Nefiind in tara le-am tratat cu antialgice si au mai trecut.Acum am mai ramas doar cu senzatiile de furnicaturi si arsuri la nivelul crestetului capului.Durerile sunt suportabile adica nu am nevoie de antialgice si nu ma doare tot timpul.
Am fost la neurolog si mi-a dat tratament cu piracetam 3 capsule/zi.multivitamine..dar senzatiile nu au disparut.
Ce ma sfatuiti sa fac?Nu mai stiu incotro sa o iau.Imi afecteaza viata de zi cu zi.
Va multumesc
1 comentarii
0
29-03-2010, ora 22:51
radius
Nu este medic/terapeut
radius
Piracetamul poate cauza furnicaturi la nivelul lobului frontal. Daca luati de foarte mult timp acest medicament va recomand sa-l opriti pt. o saptamana si urmariti cum va simtiti. Daca furnicaturile dispar, este 100% vina piracetamului - mergeti inapoi la doctor sa va prescrie altceva. Daca nu, atunci va propun un RMN.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.