Presiune la cap, ochi obositi, durere la ceafa.

25-06-2015
Cappadonna
Nu este medic/terapeut
Cappadonna
Buna ziua, am niste probleme pe care doresc sa vi le enumar aici si sper sa primesc niste raspunsuri.

De cand a murit tatal meu ma confrunt cu aceste simptome:

1. O presiune la cap frunte si varful capului.
2. O durere de ceafa ce vine din coloana vertebrala (stiu ca am o discopatie cervicala).
3. Simt cateodata parca niste intepaturi in zona capului, mereu in diferite parti, niste curentari in zona urechii spre tample (mentionez ca port ochelari si ma cam strang).
4. Ochii imi sunt obositi, ii am rosii, ma ustura cateodata (lucrez pe laptop si petrec aproape toata ziua in fata laptopului, am ochelari speciali pt laptop)
5. Am o teama sa nu imi explodeze vreo vena la cap sau sa nu lesin.
6. Recunosc ca am o pozitie foarte proasta in fata laptopului (intins in pat pe o parte si cu mana stanga imi sustin capul).
7. Imi tot trosneste gatul cand il misc.
4 comentarii
0
26-06-2015, ora 13:43
Cappadonna
Nu este medic/terapeut
Cappadonna
Nu prea este activitate pe acest forum se pare, mai este activ forumul sau nu ca sa stiu si eu sa cer sfaturi pe alte forumuri.
0
27-06-2015, ora 00:55
Dr. Ricean Alina
Psihiatrie pediatrica, Brasov
Dr. Ricean Alina
De cat timp a murit tatal dumneavoastra?
Ati enumerat cateva simptome, dar nu am inteles ce anume doriti sa aflati.
Numai bine,
Dr. Ricean Alina
0
27-06-2015, ora 14:40
Cappadonna
Nu este medic/terapeut
Cappadonna
Tatal meu a murit acum 6 luni, doresc sa aflu care ar fi problema acestor simptome.
0
27-06-2015, ora 15:40
Dr. Ricean Alina
Psihiatrie pediatrica, Brasov
Dr. Ricean Alina
Durerea de cap, intepaturile si tensiunea sunt simptome ale discopatiei cervicale.Va propun in urmatoarea perioada sa folositi mai putin calculatorul, iar atunci cand o faceti, sa aveti o pozitie corecta(la birou, cu spatele drept), respectiv sa va luati o pereche de ochelari care nu va strang.Mai aveti si alte frici? Mergeti la medicul dumneavoastra de familie si spuneti-i ce va supara.
Cu stima,
dr.Ricean Alina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Jumătate din populație va fi afectată de miopie până în 2050
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  •