Valproat in sarcina
Urmez de 2 ani tratament cu Valproat, Seroquel si Zoloft. Acum 2 saptamani mi.am dat seama ca sunt gravida. Am intrerupt tratamentul cu Valproat imediat. Care sunt sansele ca fatul sa fi fost deja afectat? Majoritatea ma sfatuiesc sa fac avort pentru ca este un risc. Eu vreau sa ma informez foarte bine, pentru ca nu vreau sa renunt la un copil, mai ales daca are o sansa sa fie in regula.
1 comentarii
Buna ziua,
medicul care v-a recomandat tratamentul este cel mai potrivit sa va raspunda la aceasta intrebare stiind de cand luati acest tratament si in ce doze vi l-a recomandat
Va multumim,
Echipa Medicala Marie Stopes
medicul care v-a recomandat tratamentul este cel mai potrivit sa va raspunda la aceasta intrebare stiind de cand luati acest tratament si in ce doze vi l-a recomandat
Va multumim,
Echipa Medicala Marie Stopes
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Sarcină în timpul tratamentului cu cabergolina
- 4Întrerupere sarcina prin tratament medicamentos
- 4Bipolaritatea și sarcina la femei
- 0Tratament infectie cu febra care nu mai trece
- 1Contact neprotejat in timpul tratamentului cu antibiotice.
- 2Sarcina si antibiotic
- 1Operatie colecistectomie sarcina
- 1Vaccinul BOOSTRIX
- 1Durere stanga puternica
- 3Sarcina - soțul ia cymbalta