e yasmin potrivit?
as dori sa iau yasmin.. dar imi poate zice cineva cum anume se administreaza? cand se ia prima pastila, cate zile, cand incepe efectul... mentionez k am 21 de ani si 45 kg. si as dori sa stiu daca e posibil sa iau in greutate... k nu as dori..
3 comentarii
salut
dupa cite am inteles nu ai fost la medic
eu te-as sfatui sa mergi la un medic si el iti va spune daca e bine sa administrezi anume acest contraceptiv
nu iti face griji nu e chiar atit de greu sa mergi la un medic
si ce pot sa spun nu se stie cum o sa reactioneze organizmul tau referitor la contraceptive
ai grija de tine
dupa cite am inteles nu ai fost la medic
eu te-as sfatui sa mergi la un medic si el iti va spune daca e bine sa administrezi anume acest contraceptiv
nu iti face griji nu e chiar atit de greu sa mergi la un medic
si ce pot sa spun nu se stie cum o sa reactioneze organizmul tau referitor la contraceptive
ai grija de tine
sfatul meu e acelasi:anticonc orale sant produse hormonale si nu trebuiesc luate "dupa ureche".Mergi, mai bn, la un medic si vezi ce zice si el.
Buna! Am si o o problema, va rog sa imi raspundeti!! Iau yasmin de 3 luni; luna asta am uitat sa iau ultimul comprimat, dar am continuat cu 3 comprimate din al doilea blister pentru ca nu eram acasa; eram la el in oras, e o relatie la distanta. Ce sa fac acum? Sa continui blisterul sau sa fac pauza de 7 zile? Ar trebui sa mai merg la el dupa 2 decembrie si nu stiu ce sa fac. Va rog mult un raspuns!!!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Anticonceptionale
- 1Sângerări la schimbarea anticoncepționalelor
- 1Clobetazol unguent
- 2Anticonceptionale pt amanarea menstruatiei
- 1Alcool si anticoncepționale
- 1Sunt pe Diane 35 dar ciclul nu vine
- 1Pastila de a doua zi ellaone
- 1Mercilon menstruație?
- 2Întrerupere anticoncepționale
- 0Nu se mai găsesc contraceptive orale Rigevidon