Sufar de dermatita seborica...
Am fost diagnosticat de catre Dr. G. Payman, medic specialist dermatolog, cu Dermatita Seboreica. Mi-a fost prescris samponul "BLUE CAP" de la Catalysis (Spania) ptr. spalare de 2 ori pe saptamana, dar nu a avut mari rezultate. Va rog, astept o sugestie sau un sfat competent de la un doctor dermatolog, ptr. ca nu stiu ce sa mai fac!!!
3 comentarii
incearca sa te speli la 2 zile cu nizoral sampon. tot atunci da-ti cu crema nizoral, asteapta 3 min.si clateste
Acelasi diagnostic mi-a fost pus si mie. Foloseste cu incredere samponul medicinal SELSUN BLUE. Se gaseste la unele farmacii. Cauta-l pe site-urile farmaciilor. Eficienta este garantata de la prima spalare. Sa auzim numai de bine.
Ai leziuni numai la nivelul scalpului sau si pe piele?
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Bubite rosi pe penis.
- 1Pete umflate pe pometi
- 1Niste fisuri pe fata linga nas
- 2Daca am o problema la unghie
- 2Psoriazis ?? sau ce seamana ms
- 1Cum scapi de demodex
- 0După 6 ani de Psoriazis și zeci de tuburi de cortizon topic
- 1Hidrosadenita sau ganglioni limfatici inflamati din cauza parazitozei
- 2Umflături pe fese
- 4Alopecie areata dupa un an de la debut