Am o fetita de 2 luni careia i se vad gingiile atunci cand plange sau rade

03-11-2017
Scumpica18
Nu este medic/terapeut
Scumpica18
Buna seara. Am o fetita de 2 luni careia i se vad gingiile atunci cand plange sau rade. Stiti daca cumva se va schimba asta pe parcurs? Exista vreo sansa sa nu i se mai vada? Multumesc
4 comentarii
0
03-11-2017, ora 17:14
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna seara,

Nu fiti ingrijorata, multe modificari vor aparea pe parcursul vietii. Cand vor incepe sa erupa dintii lucrurile se vor schimba.
Bucurati-va de fetita dvs si lasati natura sa isi urmeze cursul.

Multa sanatate.
0
03-11-2017, ora 18:00
Scumpica18
Nu este medic/terapeut
Scumpica18
Multumesc frumos pentru raspuns. Eram curioasa daca s-ar petrece ceva modificari pe parcurs.
0
04-11-2017, ora 15:49
Dr. A I
Dr. A I
Buna ziua, este normal sa i se vada gingiile atata timp cat dintii de lapte nu au aparut inca pe arcada. Odata cu eruptia acestora, incapand cu varsta de 6 luni, veti vedea ca situatia se va schimba.
0
04-11-2017, ora 20:10
Scumpica18
Nu este medic/terapeut
Scumpica18
Multumesc frumos pentru raspuns! Credeam ca asa va ramane. Ei i se vade cea de sus cel mai mult. Sper sa se schimbe pe parcurs. O seara buna
Adaugă un comentariu / răspuns