Ficat la limita
Mi-au iesit marite valorile la tgp tgo plus alte analize pt ficat iau tratament si cand le-am repetat tot mi-a iesit o valoare mare la una dintre ele.Sunt si gravida.Ce as putea face sa-mi scada valorile in conditia in care totusi iau pastile.
4 comentarii
Buna ziua.
Faceti un consult boli interne.
Faceti un consult boli interne.
Sfatul e bun. O precizare : apelati la un centru medical sau la o clinica specializata in hepatologie
dr Petre Muresan
dr Petre Muresan
Am fost si mi-a dat silimarima lagosa si dupa o luna adica acum recent cand le.am repetat tot mi-a iesit o analiza rau dar tgp a scazut fata de data trecuta.Acum iau si ursofalk il iau tot de o luna.Sa tin un regim special sau o fi de la sarcina.Nici nustiu cand s-a declansat
Mi-a iesit la control ficat la limita.Eu in luna februatie martie am luat 2 cutii algocalmin intr-o luma 4 5 pastile pe zi pt o durere de masea.Poate de la pastile.Iar in sarcina iau aspenter altrifer no spa 3 pe zi si ursofalk
Mi-a iesit la control ficat la limita.Eu in luna februatie martie am luat 2 cutii algocalmin intr-o luma 4 5 pastile pe zi pt o durere de masea.Poate de la pastile.Iar in sarcina iau aspenter altrifer no spa 3 pe zi si ursofalk
Tratamentul trebuie sa-l faceti numai sub coordonarea medicului care v-a consultat si vi l-a recomandat.
dr Petre Muresan
dr Petre Muresan
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Test FIT
- 3Calprotectina 57, Hemoragii oculte negativ
- 1Pot lua normix în combinație cu pilule contraceptive?
- 2Cum să-mi 'colorez' viața?
- 7Rezultat biopsie
- 1Eliminare pietre colecist (fiere)
- 6Dureri de stomac din cauza gastritei
- 4Hemoroizi persistenti
- 2Disconfort partea dreapta
- 1Colecist cotractat postprandial
