cearcane si ten pigmentat
buna ziua,
as avea nevoie de un sfat din partea unui cunoscator... din totdeauna am avut pielea de sub ochi mai pigmentata (mai inchisa la culoare) si acum am si cearcane foarte pronuntate. drept urmare trebuie sa ma machiez tot timpul cu fond de ten si corector, pentru ca arata inestetic. as dori sa incerc o crema ce ar putea da rezultate vizibile, de aceea m-as bucura daca m-ar putea indruma cineva care a incercat una "miraculoasa". am citit de ex. pe net de skincode essential depigmentanta pt ochi, a incercat-o cineva? caci n-as vrea sa dau atatia bani pe ea degeaba... mentionez daca ajuta la ceva ca am si colica renala, am auzit ca si nisipul la rinichi ar putea fi o cauza, insa am luat si tratament.
multumesc anticipat!
as avea nevoie de un sfat din partea unui cunoscator... din totdeauna am avut pielea de sub ochi mai pigmentata (mai inchisa la culoare) si acum am si cearcane foarte pronuntate. drept urmare trebuie sa ma machiez tot timpul cu fond de ten si corector, pentru ca arata inestetic. as dori sa incerc o crema ce ar putea da rezultate vizibile, de aceea m-as bucura daca m-ar putea indruma cineva care a incercat una "miraculoasa". am citit de ex. pe net de skincode essential depigmentanta pt ochi, a incercat-o cineva? caci n-as vrea sa dau atatia bani pe ea degeaba... mentionez daca ajuta la ceva ca am si colica renala, am auzit ca si nisipul la rinichi ar putea fi o cauza, insa am luat si tratament.
multumesc anticipat!
1 comentarii
Pielea pigmentata sub ochi inseamna, mai frecvent, probleme cu tiroia sau probleme renale.Trebuie sa te cauti bine si sa tratezi bolile ce le ai, caci cu o crema, cu un fond de ten, cu o pudra, mai acoperi pe ici pe colo, dar situatia nu se va imbunatati pentru tine. decat daca afli cauza si iei tratament.Colica renala mai rar e data de nisip la rinichi, cauza ei, de obicei sunt alte boli mai serioase.Du-te dupa sarbatori si fa-ti analize, examen endocrinologic si urologic, ecografie.Consuma mai multe lichide si nu da deocamdata bani pana nu mergi la doctor.Sarbatori fericite!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Bubite rosi pe penis.
- 1Pete umflate pe pometi
- 1Niste fisuri pe fata linga nas
- 2Daca am o problema la unghie
- 2Psoriazis ?? sau ce seamana ms
- 1Cum scapi de demodex
- 0După 6 ani de Psoriazis și zeci de tuburi de cortizon topic
- 1Hidrosadenita sau ganglioni limfatici inflamati din cauza parazitozei
- 2Umflături pe fese
- 4Alopecie areata dupa un an de la debut