Ajutati-mă - foliculita pe zona gâtului
Buna seara, de ceva timp ma confrunt cu o folinculita pe zona gâtului ( acum 10 ani am facut un tratament cosmetic, în urma caruia au început să mi iasa fire de par pe gât foarte inestetice, cu timpul am început să le scot cu penseta dar a inceput sa se faca bubite si dupa ce se vindeca cat d3 cat raman semne, am incercat mai multe tratamente de pe la diferiti dermatologi dar nu am vazut nici o ameliorare mentionez ca firele de par nu sunt foarte multe dar sunt foarte negre si groase, s3 vad foarte urat) un sfat, o indrumare e bine venit.multumesc
1 comentarii
Buna ziua,
Pentru stabilirea tratamentului este necesar un examen clinic si bacteriologic.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
Pentru stabilirea tratamentului este necesar un examen clinic si bacteriologic.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Bubite rosi pe penis.
- 1Pete umflate pe pometi
- 1Niste fisuri pe fata linga nas
- 2Daca am o problema la unghie
- 2Psoriazis ?? sau ce seamana ms
- 1Cum scapi de demodex
- 0După 6 ani de Psoriazis și zeci de tuburi de cortizon topic
- 1Hidrosadenita sau ganglioni limfatici inflamati din cauza parazitozei
- 2Umflături pe fese
- 4Alopecie areata dupa un an de la debut