Xanaxul poate deveni o problema?

03-01-2009
DREMA
Nu este medic/terapeut
DREMA
Buna ziua, sunt din Targoviste.Imi poate recomanda cineva un psihoterapeut bun de aici?Atacurile de panica s-au inrautatit si am niste ameteli cumplite, pe care le-am pus pe seama unei spondiloze, dar nu reusesc sa le dau de cap.Am 40 de ani, sunt profesor si nu imi, , permit" sa ametesc-era sa lesin in clasa.Mai nou imi simt limba umflata, de parca nu era de ajuns senzatia de sufocare anterioara.Folosesc xanax de prin 2007 si m-am simtit bine cu el in sensul ca nu imi da somnolenta si ma linisteste.Acum ma intreb daca nu e mai bine sa il schimb, dar sub indrumarea unui specialist.Va multumec anticipat pentru sfaturi!
Un an bun!
6 comentarii
0
13-01-2009, ora 17:36
coca1955
Nu este medic/terapeut
coca1955
b seara sunt din Bucuresti si am avut si eu atacuri de panica si de 1 an iau si eu xanax si serlift cite unul seara si v reau sa spun ca ma simt mai bine. dar as vrea si eu sa- intrerup ca sa nu -mi dea dependenta
cred ca mai bine mergeti la psihoterapeut sa faceti niste sedinte
1
15-01-2009, ora 16:06
coca1955
Nu este medic/terapeut
coca1955
eu nu cred ca xanaxul poate deveni o problema daca nu este luat cite 1 seara asa am crezut si eu si am fost la doctor si mi-a spus ca nu pot sa devin dependenta ca sunt f multi care iau cite 4 pe zi daca luati seara cite 1 nu o sa aveti nimic mie doctorul mi-a spus sa il iau la ora 1900
0
15-01-2009, ora 19:37
DREMA
Nu este medic/terapeut
DREMA
multumesc pentru raspunsuri.e adevarat ca si mie toti medicii mi-au spus ca e bun pentru ce am eu, doar ca doza e prea mica si am avut o perioada cu foarte mult stres.e adevarat ca ma linisteste si nu imi da somnolenta, fiind un tranchilizant, , de zi"
0
07-02-2009, ora 19:00
marhila
Nu este medic/terapeut
marhila
si u folesesc xanax de mai bine de 2 ani e zile fara el nu pot sta am niste ameteli cumplite zic ca acum cad ar cum il iau ma linisteste nu iau nici eu doza mare doar unul pe zi se mai intimpla rare ori sa iau 2 sanatate
0
07-04-2010, ora 10:59
gemi
Nu este medic/terapeut
gemi
buna tuturor sunt gemi din CRAIOVA fac parte si eu din clubul vostru xanaxul da dependenta va spun cu mina pe inima ati zis ca luati o pastla pe zi dar de cit de 1mg sau mai putin.sanatate va doresc
0
24-03-2011, ora 12:44
ela, mincu
Nu este medic/terapeut
ela, mincu
buna, tocmai mi-a fost recomandat xanax 1 dimineata si 1 seara, , plus o jumatate de seroxat seara pt straile anxioase credeti ce e prea mult?
de fapr problema mea este ca am o fobie pt spatiile inchise inclusiv tramvaie metrou autob, , etc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.