Pb dupa colecistectomie
In urma cu o luna am suferit o colecistectomie laparoscopica..Desi am tinut regimul recomandat, iar ecografia de control a iesit buna ma confrunt cu meteorism si reflux esofagian cu amar in gura.Din aceasta cauza mi-e frica sa renunt la regim chiar daca dr. chirurg mi-a zis ca pot adauga treptat si alte alimente.
Faptul ca urmez tratament anticonvulsionant si pt alte cauze datorate extirparii in urma cu ceva ani a unei tumori poate reprezenta o cauza?
As dori un raspuns de la un cadru medical daca se poate.Va multumesc anticipat.
Faptul ca urmez tratament anticonvulsionant si pt alte cauze datorate extirparii in urma cu ceva ani a unei tumori poate reprezenta o cauza?
As dori un raspuns de la un cadru medical daca se poate.Va multumesc anticipat.
1 comentarii
Scoaterea unui organ din circuitul digestiv, nu poate sa nu fie urmata de probleme daca scoti o piesa dintr-un aparat, nu poate sa functioneze la fel, evident
Mergeti la un comnsult la un gastroenteorlog compentet din zona dvs, sa vedeti ce se paote face. Cam jumatate dintre bolnavii de fiere au probleme dupa operatie, iar simptomele pot sa tina si 7 ani
Mergeti la un comnsult la un gastroenteorlog compentet din zona dvs, sa vedeti ce se paote face. Cam jumatate dintre bolnavii de fiere au probleme dupa operatie, iar simptomele pot sa tina si 7 ani
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Test FIT
- 3Calprotectina 57, Hemoragii oculte negativ
- 1Pot lua normix în combinație cu pilule contraceptive?
- 2Cum să-mi 'colorez' viața?
- 7Rezultat biopsie
- 1Eliminare pietre colecist (fiere)
- 6Dureri de stomac din cauza gastritei
- 4Hemoroizi persistenti
- 2Disconfort partea dreapta
- 1Colecist cotractat postprandial
