Durere intermitenta coaste, umar, ceafa si brat stang
Buna ziua,
De ceva timp a inceput o durere la ceafa partea stanga, care apoi s-a transferat in spate partea stanga sub omoplat iar apoi mi-a cuprins bratul stang..
Durere este intermitenta si cand este acuta imi da o senzatie de amorteala a bratului stang.. Nu total, insa este greu de explicat. La ceafa in partea stanga este in permanenta..iar la brat este intermitenta..
Mulțumesc pentru raspunsuri !
De ceva timp a inceput o durere la ceafa partea stanga, care apoi s-a transferat in spate partea stanga sub omoplat iar apoi mi-a cuprins bratul stang..
Durere este intermitenta si cand este acuta imi da o senzatie de amorteala a bratului stang.. Nu total, insa este greu de explicat. La ceafa in partea stanga este in permanenta..iar la brat este intermitenta..
Mulțumesc pentru raspunsuri !
2 comentarii
Buna ziua,
Poate fi vorba despre un sindrom compresiv cervical (hernie de disc cervicala).
Prin urmare, trebuie sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Poate fi vorba despre un sindrom compresiv cervical (hernie de disc cervicala).
Prin urmare, trebuie sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Va mulțumesc frumos domnule doctor
Eu am iesit afara cu capul descoperit și sufla un vânt rece si mi- am continuat drumul vreo 40 de minute dus-intors..
Asta se intampla acum vreo 9 zile..
M-am gandit ca e din cauza curentului, am luat antiimflamatoare( ibuprofen si dafalgan) si m-am frectionat cu voltaren forte 2% gel..
Pe moment imi trece...insa revine..
De aceea m-am gandit că as avea o spondiloza cervicala si am pus si comprese calde...dar vazand ca persista, m-am hotarat sa cer parerea celor autorisati
Credeti ca problema mea va necesita operatie? Si daca da...unde? la coloana ?
Va mulțumesc frumos încă o dată ! Seara frumoasă !
Eu am iesit afara cu capul descoperit și sufla un vânt rece si mi- am continuat drumul vreo 40 de minute dus-intors..
Asta se intampla acum vreo 9 zile..
M-am gandit ca e din cauza curentului, am luat antiimflamatoare( ibuprofen si dafalgan) si m-am frectionat cu voltaren forte 2% gel..
Pe moment imi trece...insa revine..
De aceea m-am gandit că as avea o spondiloza cervicala si am pus si comprese calde...dar vazand ca persista, m-am hotarat sa cer parerea celor autorisati
Credeti ca problema mea va necesita operatie? Si daca da...unde? la coloana ?
Va mulțumesc frumos încă o dată ! Seara frumoasă !
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2ambele maini amortite in timpul noptii - ce sa fac?
- 3Mana stanga amortita
- 4amorteli ale mîinii drepte (degete) si ale piciorului drept (degete)
- 2Mana dreapta si limba amortita. Nu puteam vorbi.
- 3Amorteala mana stanga
- 10Ameteli, senzatie de cutremur, amorteala membrelor, depersonalizare, etc
- 1Amorțeala si înțepături in mâna stângă
- 0Amorțeala mîna dreapta.
- 4Mana amorțita, amețeală, confuzie...
- 2Spondiloza cervicala sau sindrom vertiginos?
- 1Ce poate fi? presiune in partea din spate a capului, si cateodata durere de intensitate usoara
- 2Degetul mare amortit
- 1Dureri de tâmple si dupa cap
- 1Durere de cap la ceafa
- 0Dureri de cap
- 1Îmi amortesc fata și brațul drept
- 1Artroză
- 2Durere in ceafa
Mai multe informații despre: amorteala mainilor durerea de ceafa
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: