Mana stanga amortita

16-08-2010
manuelaluz14
Nu este medic/terapeut
manuelaluz14
Buna seara.ma numesc Manuela, am 18 ani...si am ceva probleme.De vreo 8 luni ma doare in zona inimii, cand stau in picioare mult sau merg mult, cand car ceva mai greu, cand stau undeva unde este aglomerat.am fost la medicul de familie si mi-a dat calciu.Am luat 3 luni calciu, primele 10 zile din luna.De cand a venit vara am inceput sa am ameteli si sa imi tremure picioarele cand ma ridic din pat, sau unde stau asezata, nu pot manca nimic, nu am pofta de mancare.Acum cateva zile m-a luat ameteala si am cazut si am inceput sa iau iar calciu cu vitamina D3, si multivitamine si minerale cu extract de ginseng...de cand am inceput sa le iau, cand intind mana stanga dupa ceva..in general cand o am intinsa, simt o durere si o usoara amorteala pe partea din interior a bratului...care eeste foarte enervanta.Ciudat este ca nu mai am dureri in zona inimii atat de dese, foarte rar.Aceasta durere a bratului poate fi si din cauza coloanei..am si o scolioza.Multumesc
3 comentarii
0
17-08-2010, ora 07:46
unombun
Nu este medic/terapeut
unombun
Aproape sigur durerea bratului se trage de le coloana, dar cel mai bine ar fi sa mergi la un consult de specialitate si sa nu asculti de gura lumii.
0
18-08-2010, ora 23:05
manuelaluz14
Nu este medic/terapeut
manuelaluz14
ok :)multumesc
0
09-02-2011, ora 19:18
LadyX
Nu este medic/terapeut
LadyX
Buna, am si eu o problema...totul a inceput in urma cu o luna jumatate intr-o dimineatza de vineri cand m-am trezit cu palma stanga amortita.primele 2 zile nu am luat in considerare am zis ca e trecator...dar dupa cateva saptamani am fost la doctoru de familie insa evita sa ma consulte in legatura cu mana, mi-a dat cateva pastile care nu si-au facut efectul...acum am racit grav.si desi mana e amortita...mi-au bagat flexura in ea...ma doare desi niciodata nu ma plang... unghiile nu au nimic...doar nu pot sa imi misc palma si e amortita toata inafara de incheietura, desi nu m-am sprijinit in ea si nici nu am facut prea mari eforturi..., in schimb am o stare de somnolenta, oboseala...si dureri foarte mari de cap...desi am doar 16 ani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: