Pangastrita Cronica Eroziva, metaplazie
Buna !De un an ma lupt cu balonari, stare de satietate, dureri in epigastru.Am luat hotararea sa fac endoscopia dupa o lunga lupta cu panica, inutila de fapt, a fost simplu pentru ca de fapt am dormit bine :).Sa vazut ca exista metaplazi.acuma astept cu sufletul la gura rezultatul biopsiei.Am slabit in jur de 14 kg intr-un an de zile.Mananc foarte putin din cauza disconfortului pe care il provoaca balonarea.As dori mai multe informatii, poate exista persoane care sau confruntat ca acest diagnostic.
2 comentarii
Și eu tot același diagnostic am ai avut dureri de spate?
Buna. Si eu am acelasi diagnostic, am facut o biopsie si astept raspunsul. Si la mine durerea persista din partea dreapta sub coaste si o simt de multe ori pana in spate
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Test FIT
- 3Calprotectina 57, Hemoragii oculte negativ
- 1Pot lua normix în combinație cu pilule contraceptive?
- 2Cum să-mi 'colorez' viața?
- 7Rezultat biopsie
- 1Eliminare pietre colecist (fiere)
- 6Dureri de stomac din cauza gastritei
- 4Hemoroizi persistenti
- 2Disconfort partea dreapta
- 1Colecist cotractat postprandial
