Durere abdominala veche Un răspuns vă rog frumos!
Bună ziua Am mare nevoie de un sfat de la Dumneavoastră Acum un an am avut niste dureri abdominale în partea dreaptă am fost la medic și m-au internat la chirurgie 7 zile pentru tratament ( mi-au spus că am un lichid în burtă ) iar diagnosticul a fost ( diagnostic principal Ileus Nespecificat) ( Diagnostic secundar Cistita nespecificata) iar diagnosticul la externare a fost sindrom suboculziv la externare mi-a dat tratament acasă cu Ciprinol și Vimovo Am fost bine o perioadă iar durerile au reapărut și tot am luat ciprinol cu vimovo!
Iar acum de 2 zile mă doare la fel foarte tare în parte dreaptă și în zona buricului mai ales când pun mâna și apăs mă doare mai tare Și am o stare foarte nașpa Am avut și niște frisoane ba îmi era cald ba îmi era frig și niște stari de greață îmi venea să vomit într-una, nu am deloc pofta mâncare și urinez foarte des, iar cu scaunul ies foarte greu iar și când ies am diaree câte o dată Sincer as merge la medic din nou Dar ultimă dată când ma durut am mers și cică nu am nimic și să stau liniștită acasă, părea așa de nervos și vorbea cu mine cu un ton foarte ridicat ! Nu prea știu ce ar putea fi
Iar acum de 2 zile mă doare la fel foarte tare în parte dreaptă și în zona buricului mai ales când pun mâna și apăs mă doare mai tare Și am o stare foarte nașpa Am avut și niște frisoane ba îmi era cald ba îmi era frig și niște stari de greață îmi venea să vomit într-una, nu am deloc pofta mâncare și urinez foarte des, iar cu scaunul ies foarte greu iar și când ies am diaree câte o dată Sincer as merge la medic din nou Dar ultimă dată când ma durut am mers și cică nu am nimic și să stau liniștită acasă, părea așa de nervos și vorbea cu mine cu un ton foarte ridicat ! Nu prea știu ce ar putea fi
13 comentarii
Buna ziua.
Aveti operatie de apendicita ?
Aveti operatie de apendicita ?
Bună ziua Nu am nici o operație abdominala
E normal sa am și crampe abdominale, și câte o data am impresia că mă și ustură ceva in burtă
Buna ziua.
Daca un consult ginecologic nu evidentiaza nimic patologic, trebuie repetata hemoleucograma si evaluata necesitatea unei apendicetomii.
Daca un consult ginecologic nu evidentiaza nimic patologic, trebuie repetata hemoleucograma si evaluata necesitatea unei apendicetomii.
Ginecologic nu am probleme merg anual la medicul meu, Trebuie doar sa îmi fac analiza hemoleucogramă să îmi dau seama daca e vreo problemă
Bună ziua Domnu Doctor Am fost și am repetat hemoleucograma Rezultatele au ieșit bine înfara de astea Hematii (RBC) 3.71 10⁶/mm3
Hematocrit (HCT) 36.4 %
Hemoglobina eritrocitara medie (MCH) 32.2 pg.Nu mai înțeleg nimic dece m-ar durea așa
Hematocrit (HCT) 36.4 %
Hemoglobina eritrocitara medie (MCH) 32.2 pg.Nu mai înțeleg nimic dece m-ar durea așa
Buna ziua.
Mergeti cu analizele la un medic specialist chirurgie generala pentru consult.
Mergeti cu analizele la un medic specialist chirurgie generala pentru consult.
Bună ziua Să înțeleg că e o problemă care trebuie consultată de un medic chirurg ! Mă gândeam că nu am nimic, Dar ce înseamnă analizele astea care vi le-am spus? Îmi spune-ți va rog frumos
Buna ziua.
Semnaleaza o usoara anemie.
Semnaleaza o usoara anemie.
Dar e necesar să merg la chirurg? Daca analizele au ieșit bine !
Buna ziua.
Da, atata timp cat durerea persista.
Da, atata timp cat durerea persista.
Bună seara am și eu nelămurire Când eram micuța mereu mâncam tot felul de semințe cu tot cu coajă E posibil de semințe cu coajă sa faci apendicita!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Nu se gaseste medic in Romania pentrubo rezectie hepatica ?
- 2Inflamatie anala
- 3Leziunea Plexului Mezenteric
- 1După operatie hemoroizi e mai rau ca inainte
- 6Incizie fără sutura!
- 1Hemangiom vertebral la 18 ani !!! Ce pot face ?
- 1După operație de fiere!
- 2Hernie inghinala pelvin
- 17Durere Abdominala Nespecificată
- 3Fistula perianala - operatie