Durere abdominala veche Un răspuns vă rog frumos!

09-08-2021
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Bună ziua Am mare nevoie de un sfat de la Dumneavoastră Acum un an am avut niste dureri abdominale în partea dreaptă am fost la medic și m-au internat la chirurgie 7 zile pentru tratament ( mi-au spus că am un lichid în burtă ) iar diagnosticul a fost ( diagnostic principal Ileus Nespecificat) ( Diagnostic secundar Cistita nespecificata) iar diagnosticul la externare a fost sindrom suboculziv la externare mi-a dat tratament acasă cu Ciprinol și Vimovo Am fost bine o perioadă iar durerile au reapărut și tot am luat ciprinol cu vimovo!
Iar acum de 2 zile mă doare la fel foarte tare în parte dreaptă și în zona buricului mai ales când pun mâna și apăs mă doare mai tare Și am o stare foarte nașpa Am avut și niște frisoane ba îmi era cald ba îmi era frig și niște stari de greață îmi venea să vomit într-una, nu am deloc pofta mâncare și urinez foarte des, iar cu scaunul ies foarte greu iar și când ies am diaree câte o dată Sincer as merge la medic din nou Dar ultimă dată când ma durut am mers și cică nu am nimic și să stau liniștită acasă, părea așa de nervos și vorbea cu mine cu un ton foarte ridicat ! Nu prea știu ce ar putea fi
13 comentarii
1
09-08-2021, ora 07:59
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Aveti operatie de apendicita ?
0
09-08-2021, ora 08:28
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Bună ziua Nu am nici o operație abdominala
0
09-08-2021, ora 13:24
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
E normal sa am și crampe abdominale, și câte o data am impresia că mă și ustură ceva in burtă
0
09-08-2021, ora 13:27
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Daca un consult ginecologic nu evidentiaza nimic patologic, trebuie repetata hemoleucograma si evaluata necesitatea unei apendicetomii.
0
09-08-2021, ora 14:01
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Ginecologic nu am probleme merg anual la medicul meu, Trebuie doar sa îmi fac analiza hemoleucogramă să îmi dau seama daca e vreo problemă
0
10-08-2021, ora 15:54
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Bună ziua Domnu Doctor Am fost și am repetat hemoleucograma Rezultatele au ieșit bine înfara de astea Hematii (RBC) 3.71 10⁶/mm3
Hematocrit (HCT) 36.4 %
Hemoglobina eritrocitara medie (MCH) 32.2 pg.Nu mai înțeleg nimic dece m-ar durea așa
0
11-08-2021, ora 06:33
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Mergeti cu analizele la un medic specialist chirurgie generala pentru consult.
0
11-08-2021, ora 07:34
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Bună ziua Să înțeleg că e o problemă care trebuie consultată de un medic chirurg ! Mă gândeam că nu am nimic, Dar ce înseamnă analizele astea care vi le-am spus? Îmi spune-ți va rog frumos
0
11-08-2021, ora 08:11
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Semnaleaza o usoara anemie.
0
11-08-2021, ora 08:24
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Dar e necesar să merg la chirurg? Daca analizele au ieșit bine !
0
11-08-2021, ora 15:18
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Da, atata timp cat durerea persista.
0
26-08-2021, ora 16:54
Andreea cristina
Nu este medic/terapeut
Andreea cristina
Bună seara am și eu nelămurire Când eram micuța mereu mâncam tot felul de semințe cu tot cu coajă E posibil de semințe cu coajă sa faci apendicita!
0
27-08-2021, ora 02:28
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Putin probaibil.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.