Abdomen umflat si puțin tare.
Buna seara.. astazi am observat ca atunci cand stau intins, abdomenul meu este tare si putin umflat. Din ce cauza sa fie?
Daca stau in picioare, abdomenul revine la normal, dar pare cam balonat. Sa fie doar o simpla balonare, gaze intestinale? Sau alta problema mai gravă. Am 17 ani. Daca ajuta cu ceva, de 4 zile iau Ospen 1500 si Nurofen raceala si gripa pentru ca sunt răcit..sa fie oare de la antibiotic?
Daca stau in picioare, abdomenul revine la normal, dar pare cam balonat. Sa fie doar o simpla balonare, gaze intestinale? Sau alta problema mai gravă. Am 17 ani. Daca ajuta cu ceva, de 4 zile iau Ospen 1500 si Nurofen raceala si gripa pentru ca sunt răcit..sa fie oare de la antibiotic?
2 comentarii
Buna ziua.
Putin probabil sa fie de la antibiotic.
Ar pute fi vorba de un colon spastic.
Scaunul iese normal ?
Putin probabil sa fie de la antibiotic.
Ar pute fi vorba de un colon spastic.
Scaunul iese normal ?
Da, eu sunt la fel, cum eram inainte. Nu ma doare nimic, nu am probleme de diaree/constipatie. Am luat un dicarbocalm, si parca nu mi se mai pare tare.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Test FIT
- 3Calprotectina 57, Hemoragii oculte negativ
- 1Pot lua normix în combinație cu pilule contraceptive?
- 2Cum să-mi 'colorez' viața?
- 7Rezultat biopsie
- 1Eliminare pietre colecist (fiere)
- 6Dureri de stomac din cauza gastritei
- 4Hemoroizi persistenti
- 2Disconfort partea dreapta
- 1Colecist cotractat postprandial
