Abuz de laxative
Bună ziua.
De mai bine de un an am probleme cu bulimia, iar în tot timpul acesta am făcut abuz de dulcolax, atât sub forma de pastile, cât și de supozitoare, dar și de altele din aceasta sfera. Iar la momentul actual am ajuns sa iau minim 10 capsule odata, ca să aibă efect, am dureri de stomac, arsuri, balonări tot timpul, stări de greata, iar scaunul natural se produce foarte greu, poate o data pe săptămâna.
Credeți ca este cazul sa merg la un consult gastroenterolog?
Mulțumesc frumos.
De mai bine de un an am probleme cu bulimia, iar în tot timpul acesta am făcut abuz de dulcolax, atât sub forma de pastile, cât și de supozitoare, dar și de altele din aceasta sfera. Iar la momentul actual am ajuns sa iau minim 10 capsule odata, ca să aibă efect, am dureri de stomac, arsuri, balonări tot timpul, stări de greata, iar scaunul natural se produce foarte greu, poate o data pe săptămâna.
Credeți ca este cazul sa merg la un consult gastroenterolog?
Mulțumesc frumos.
2 comentarii
Bună ziua.
Da, e recomandat să vă consulte un medic specialist gastroenterologie.
Da, e recomandat să vă consulte un medic specialist gastroenterologie.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Test FIT
- 3Calprotectina 57, Hemoragii oculte negativ
- 1Pot lua normix în combinație cu pilule contraceptive?
- 2Cum să-mi 'colorez' viața?
- 7Rezultat biopsie
- 1Eliminare pietre colecist (fiere)
- 6Dureri de stomac din cauza gastritei
- 4Hemoroizi persistenti
- 2Disconfort partea dreapta
- 1Colecist cotractat postprandial
