Abuz de laxative

17-01-2022
Georgiana. 12
Nu este medic/terapeut
Georgiana. 12
Bună ziua.
De mai bine de un an am probleme cu bulimia, iar în tot timpul acesta am făcut abuz de dulcolax, atât sub forma de pastile, cât și de supozitoare, dar și de altele din aceasta sfera. Iar la momentul actual am ajuns sa iau minim 10 capsule odata, ca să aibă efect, am dureri de stomac, arsuri, balonări tot timpul, stări de greata, iar scaunul natural se produce foarte greu, poate o data pe săptămâna.
Credeți ca este cazul sa merg la un consult gastroenterolog?
Mulțumesc frumos.
2 comentarii
0
18-01-2022, ora 03:39
360
Nu este medic/terapeut
360
un cuvant: doctor
doua cuvinte: doctor urgent
0
18-01-2022, ora 06:58
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Bună ziua.
Da, e recomandat să vă consulte un medic specialist gastroenterologie.
Adaugă un comentariu / răspuns

06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație!
Clinicile Proctoline. Detalii