Unde au făcut medicii din Romania cursul de dezinteres ?
Medicilor din Romania(nu toți ce-i drept) dar majoritatea se pricep cel mai bine la dezinteres și îi macină gândul de cum să ajungă mai repede acasa.Se pare că cursul de dezinteres din facultatea de medicina l-au înțeles cel mai bine.
3 comentarii
Îmi pare sincer rău că ai avut de-a face cu astfel de medici. Dar ca să generalizezi mi se pare o nedreptate pentru cei care-și fac cu adevărat meseria și și-au pus întreaga viață în slujba oamenilor. Ca-n orice meserie, pot fi și aici persoane care nu-și fac datoria, dar sunt cazuri izolate, nu majoritatea.
din observatiile mele, comunica mai mult cu cei in care vad ei un potential. exemplu meu: inainte sa fac un test iq, nu vorbea deloc cu mine. dupa testul iq, "ce mai ziceti/ce-ati mai facut.. etc ?"... ghici ce-am facut dupa o perioada in care am vazut schimbarea ei, data de acel rezultat al iq-ului... ? am plecat de la ea :)) n-am nevoie de dr care ma trateaza "subiectiv " sa zic. adica daca nu faceam acel test si nu scoteam rezultat bun, ma ignora in continuare... asa nu. no thanks
mi-a aratat prin getsul asta ca criteriile ei de a decide in a ma ajuta nu pornesc din dragoste pt profesie, sau cel putin nu sunt niste criterii ok pt a decide cine merita ajutat si cine nu.
mi-a aratat prin getsul asta ca criteriile ei de a decide in a ma ajuta nu pornesc din dragoste pt profesie, sau cel putin nu sunt niste criterii ok pt a decide cine merita ajutat si cine nu.
@Vernus incearca sa cauti medici crediniciosi practicanti. Mergi la un preot si cere recomandare de medic, paote gasesti asa.
@Extreme nu e deloc felul i ncare a procedat medicul respectiv. Asa a fost a mea de la urgente. Nu am vazut-o ever la vizita medicala zilnica doar la sfarsit la externare. Mi-a dat ceva doze de omorat cai presupun inainte de un weekend in spital pt ca eu atunci eram convinsa ca o sa mor de la doza aia mare de medicamente. Si m-a si lasat doar cu Olanzapina aia in loc sa incerce ceva mai modern cum e Abilify-ul chair daca trebuia platit. Si mamei nu i-a explicat nimic ce s-a intamplat cu mine de ce am patit ce am patit. Pur si simplu eram undeva in categoria rebuturi pt ea.
@Extreme nu e deloc felul i ncare a procedat medicul respectiv. Asa a fost a mea de la urgente. Nu am vazut-o ever la vizita medicala zilnica doar la sfarsit la externare. Mi-a dat ceva doze de omorat cai presupun inainte de un weekend in spital pt ca eu atunci eram convinsa ca o sa mor de la doza aia mare de medicamente. Si m-a si lasat doar cu Olanzapina aia in loc sa incerce ceva mai modern cum e Abilify-ul chair daca trebuia platit. Si mamei nu i-a explicat nimic ce s-a intamplat cu mine de ce am patit ce am patit. Pur si simplu eram undeva in categoria rebuturi pt ea.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 9Somn hiperfragmentat
- 15S-a vindecat cineva prin credinta?
- 1Psiho traumele cronice se pot trata vindeca?
- 0Imi doresc o prietena
- 3Pronoia? Delir paranoid?
- 6Tehnică bombă pentru a elimina tristețea că nu suntem iubiți de fete
- 2Cofeina atacuri de panica
- 7Sufăr de schizofrenie paranoida și am crize ca o sa fiu torturata
- 7Tratamentul psihiatric si gura uscata aproape tot timpul
- 9În atenția tuturor psihologilor, psihiatrilor și nu numai...
