Negii se înmulțesc?
Buna seara, de 1-2 ani mi a apărut ca o bătătura la călcâi. Acum văd ca s-au înmulțit. Negii se înmulțesc ? Poate sa fie ceva grav ? Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri
3 comentarii
Buna. Adresati-va unui Dermatolog sa ii indeparteze. Negii trebuie inlaturati ca se inmultesc, da. E virusul HApV care ii provoaca.
Dar acest virus e grav ? La papanicolau nu mi a ieșit c as avea acest virus. Sau se localizează si in alte părți ale corpului?
Nu e vorba de virusul HPV cancerigen, ci de tulpinile HPV care produc negi. Acestia nu sunt cancerigeni dar se inmultesc. Trebuie sa mergeti la un dermatolog care sa vi-i inlature. Se face o mica anestezie locala. Nu doare.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Bubite rosi pe penis.
- 1Pete umflate pe pometi
- 1Niste fisuri pe fata linga nas
- 2Daca am o problema la unghie
- 2Psoriazis ?? sau ce seamana ms
- 1Cum scapi de demodex
- 0După 6 ani de Psoriazis și zeci de tuburi de cortizon topic
- 1Hidrosadenita sau ganglioni limfatici inflamati din cauza parazitozei
- 2Umflături pe fese
- 4Alopecie areata dupa un an de la debut