Toxocara canis Igg 1.38
Buna seara, acum 8 ani am avut dermografism care s a activat in urma unei alergii, asa mi s a spus atunci, timp de 8 ani nu am mai avut prb, in decembrie cv s a intamplat si am inceput sa am iar mancarimi si sa ma inrosesc sa ma arda locul deci dermografism, plus dureri de stomac si in piept si spate, dupa ce consam anumite alimente, m am programat la alergolog, pana sa aj la control am inceput sa elimin produsele care contin mai multa histamina, citisem ca daca ai alergie, histamina face mai rau, am.inceput sa nu mai am durerile si fara mancarimi. Mi s a dat sa fac anize de sange pri tre care toxocara canis igg 1.38, toxoplasma gondii igg valoare crescuta 26.40, ige ascaris < 0.10, mi s a dat tratament cu duador tp de 18 zile, dupa a patra zi i au 2 dim 2 seara. Din cate sm citit chiar daca igg este pozitiv nu inseamna ca am in prezent, sau m am informat gresit, chiar am toxocara canis, sau trb facuta analiza toxocara canis igm. Multumesc pt raspunsut
Ri
Ri
1 comentarii
Buna ziua,
Sunt interesata legata de subiectul cu toxocara.
Adresa mea de email este romila_alexandra@yahoo.com
Sunt interesata legata de subiectul cu toxocara.
Adresa mea de email este romila_alexandra@yahoo.com
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Bubite rosi pe penis.
- 1Pete umflate pe pometi
- 1Niste fisuri pe fata linga nas
- 2Daca am o problema la unghie
- 2Psoriazis ?? sau ce seamana ms
- 1Cum scapi de demodex
- 0După 6 ani de Psoriazis și zeci de tuburi de cortizon topic
- 1Hidrosadenita sau ganglioni limfatici inflamati din cauza parazitozei
- 2Umflături pe fese
- 4Alopecie areata dupa un an de la debut