postinor...cu intarziere

04-04-2007
ana_delia
Nu este medic/terapeut
ana_delia
Sunt intr-o situatie disperata: am luat prima pastila de Pastinor dupa cca 90 ore...de la contact...insa contactul a avut loc dupa 3 zile de la sfarsitul menstruatiei...
Exista vreo alta metoda contraceptiva post contact??

Multumesc din inima pentru ajutor!
6 comentarii
0
04-04-2007, ora 00:00
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
eu iti spun ca e cam tarziu trebuia sa il iei in mai putin de 72 ore
0
04-04-2007, ora 00:00
ana_delia
Nu este medic/terapeut
ana_delia
oof, stiu de aia intreb: se mai poate face ceva?!
0
06-04-2007, ora 00:00
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
doar avort.si eu sunt in situatie disperata desi am luat postinor dupa 19 ore..nu mia mai venit menstra
0
06-04-2007, ora 00:00
ana_delia
Nu este medic/terapeut
ana_delia
nu cred, chiar daca nu ti-a venit poate fi o dereglare - ai facut testul de sarcina?
eu am mai luat acum 1 an postinor si a avut rezultat: mi-a venit ciclul dupa cca 1 sapt (nu unul normal) insa ciclul nu a mai fost regulat de atunci...
Nu dispera tu...poate eu...:)
0
06-04-2007, ora 00:00
ronaldo
Nu este medic/terapeut
ronaldo
La ce climica se opereaza glanda hipofiza? cu cine putem lua contact? va rugam raspundetyzi'ne si ajutatzine!
0
06-04-2007, ora 00:00
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
incearca sa iti calculezi metoda calendarului ana_delia.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.