Revin-probleme stomac

25-03-2009
iulian23
Nu este medic/terapeut
iulian23
Buna ziua. De aprox o luna am probleme cu stomacul, in sensul ca simt ca fermenteaza prin mine, la inceput aveam si diaree, am luat ceva medicamente, nu mi-a trecut, mi-am facut analizele precum si un Helio Bacter, au iesit bine. Cateva zile nu am mai avut probleme, aseara am consumat o bere, si in dimineata aceasta iarasi mi-a mers burta, dupa o spt. Nu stiu care ar fi solutia pt a scapa de aceasta problema.
3 comentarii
0
25-03-2009, ora 09:20
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
ti-a spus medicul ca e de la stomac..?Sau banuiesti tu?pt ca poate fi si de la intestin, colon...
0
25-03-2009, ora 11:56
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Chiar daca n-ai Helicobacter Pilory, poti avea alte sensibilitati la stomac si intestin iritabil. Daca nu urmezi exact tratamentele date si nu tii regim, exclus alcoolul!!! vei avea episoade repetate si neplacute. Numai Bine.
0
25-03-2009, ora 11:56
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Chiar daca n-ai Helicobacter Pilory, poti avea alte sensibilitati la stomac si intestin iritabil. Daca nu urmezi exact tratamentele date si nu tii regim, exclus alcoolul!!! vei avea episoade repetate si neplacute. Numai Bine.
Adaugă un comentariu / răspuns