pete maro-psoriazis?
Am o boala de piele..pe care doctorii au diagnosticat-o ca fiind psoriazis gutat.Am urmat un tratament pe baza de unguente (dermovat) vintamina A si ceva antibiotice..leziunile au disparut dar in locul lor au ramas niste pete maronii..care nu ma deranjeaza fizic..doar estetic.Acum este vorba tot de psoriazis intr-o alta forma a bolii sau este vorba despre o alta boala?
3 comentarii
Acele pete maronii vor disparea dupa ce va veti expune la soare.
mi-a aparut o pata maro pe interiorul piciorului care observ ca se intinde ca suprafata si cateodata ma mananca si este inflamata/ce sa fac sau ce poate fii ?acelasi psoriazis?este tratabila ?este transmisibila?
Cam multe intrebari pentru cineva care nu v-a examinat!
Posibil sa fie vorba despre o ciuperca, insa tot dermatologul va va face un examen micologic.
Posibil sa fie vorba despre o ciuperca, insa tot dermatologul va va face un examen micologic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Bubite rosi pe penis.
- 1Pete umflate pe pometi
- 1Niste fisuri pe fata linga nas
- 2Daca am o problema la unghie
- 2Psoriazis ?? sau ce seamana ms
- 1Cum scapi de demodex
- 0După 6 ani de Psoriazis și zeci de tuburi de cortizon topic
- 1Hidrosadenita sau ganglioni limfatici inflamati din cauza parazitozei
- 2Umflături pe fese
- 4Alopecie areata dupa un an de la debut