Pe ce perioada sunt indicate contraceptivele?

29-01-2009
TAVY
Nu este medic/terapeut
TAVY
ce perioada sunt indicate si la cit timp trebuie sa fac pauza? va rog un raspuns
6 comentarii
0
29-01-2009, ora 19:06
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Anticonceptionalele se iau o perioada de 4-6 luni cu pauza de 1 sau 2 luni dupa!
0
29-01-2009, ora 19:16
TAVY
Nu este medic/terapeut
TAVY
EU IAU DE 3ANI FARA NICI O PAUZA CE MI SE POATE INTIMPLA TE ROG RASPUNDEMI
0
30-01-2009, ora 22:18
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pai puteti sa aveti anumite dereglari hormonale si posibilitatea de a nu mai putea avea copii...
0
30-01-2009, ora 11:23
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
eu luam 6 luni si 3 faceam pauza.
iti va explica medicul care ti le va prescrie.
0
30-01-2009, ora 18:47
TAVY
Nu este medic/terapeut
TAVY
MULTUMESC
0
02-05-2009, ora 18:32
muresan_roxana
Nu este medic/terapeut
muresan_roxana
am vorbit cu mai multe persoane care au fost la un control ginecolog si chiar si cu un medic ginecolog si au spus ca nu exista riscul de nu a putea avea copii.ce sa mai cred?.si inca ceva eu iau triregol de 2 ani si mi sa spus ca sa nu fac pauza deorece dupa terminarea unei fasii se face pauza de 7 zile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.