Pe ce perioada sunt indicate contraceptivele?
ce perioada sunt indicate si la cit timp trebuie sa fac pauza? va rog un raspuns
6 comentarii
Anticonceptionalele se iau o perioada de 4-6 luni cu pauza de 1 sau 2 luni dupa!
EU IAU DE 3ANI FARA NICI O PAUZA CE MI SE POATE INTIMPLA TE ROG RASPUNDEMI
Pai puteti sa aveti anumite dereglari hormonale si posibilitatea de a nu mai putea avea copii...
eu luam 6 luni si 3 faceam pauza.
iti va explica medicul care ti le va prescrie.
iti va explica medicul care ti le va prescrie.
am vorbit cu mai multe persoane care au fost la un control ginecolog si chiar si cu un medic ginecolog si au spus ca nu exista riscul de nu a putea avea copii.ce sa mai cred?.si inca ceva eu iau triregol de 2 ani si mi sa spus ca sa nu fac pauza deorece dupa terminarea unei fasii se face pauza de 7 zile.
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Anticonceptionale
- 1Sângerări la schimbarea anticoncepționalelor
- 1Clobetazol unguent
- 2Anticonceptionale pt amanarea menstruatiei
- 1Alcool si anticoncepționale
- 1Sunt pe Diane 35 dar ciclul nu vine
- 1Pastila de a doua zi ellaone
- 1Mercilon menstruație?
- 2Întrerupere anticoncepționale
- 0Nu se mai găsesc contraceptive orale Rigevidon