am aproape 18 ani si ciclul neregulat
nici luna aprilie nu mia venit deloc.sunt disperata ajutatima.
va rog din inima.am mai avut asa probleme numi venea 2 3 luni dar nustiu de ce...si suntem deja in luna mai si nu mia venit si am baut si acele pastile orgametril prescris de ginecoloaga si nimik am aproape 18 ani.raspuns va rogggg.is disperata
va rog din inima.am mai avut asa probleme numi venea 2 3 luni dar nustiu de ce...si suntem deja in luna mai si nu mia venit si am baut si acele pastile orgametril prescris de ginecoloaga si nimik am aproape 18 ani.raspuns va rogggg.is disperata
4 comentarii
du-te la un control endocrinologic, şi fă analize complete... FSH, LH, hormoni tiroidieni, prolactină, pentru a vedea care e problema. apoi vei vedea ce tratament e nevoie. ecografie pelvină pentru a verifica ovarele etc. nu intra în panică şi du te la aceste consulturi şi vei vedea apoi ce e de făcut
ecografie pelvina am facut...si doamna ginecoloaga mia zis k am anexita stanga.mia dat tratament orgametril si carpicon(supozitoare)am luat pastilele 5 zile si doamna ginecoloaga mia zis k ar trebui sami vina dupa ce am luat orgametril si asta seara mai am ultimul supozitor.mie frik.
ajutatima va rog cu un sfat bunn doamna doctoritza Bociu sau oricine va multumesc fff mult..va multumesc din suflet:*
am cilcu neregulat maro negru iar un rosu inchis este uscat tine vreo 4 5 zile vine ba din 2 in 2 luni ba de 2 ori pe luna am avut si niste chisturi acum mult timp cand am avut ciclu normal rosu lichid am decat 16 ani nu vreau sa afle ai mei ca nu mai sunt virgina ce pot sa fac ??? ca sa ma si duc la doctor sa scap de probleme dar sa nici nu afle. stiam ceva de genu ca ginecologul poate sa nu le spuna parintilor daca vb cu el dar daca nu pot sa vb cu el ??? sau la aceasta problema nu este nevoie de un control decat de analize sau radiografie va rog ajutati-ma multumesc frumos si o sa pot sa fac copii cu asemenea ciclu ??
Alte subiecte recente din această secțiune: