Nivel scazut Limfocite
Buna ziua, am facut analizele recent si am avut cateva probleme la urmatoarele categorii:
NEUTROFILE 83.3%
BAZOFILE 1.4%
LIMFOCITE 13.1%
MONOCITE 1.1%
LIMFOCITE 0.8
VOLUM TROMBOCITAR MEDIU 7.2
Sunt ingrijorata in special de nivelul scazut al LIMFOCITELOR si de nivelul scazu al NEUTROFILELOR. Daca puteti sa imi explicati ce probleme se pot ivi in urma acestor analize.
Va multumesc!
NEUTROFILE 83.3%
BAZOFILE 1.4%
LIMFOCITE 13.1%
MONOCITE 1.1%
LIMFOCITE 0.8
VOLUM TROMBOCITAR MEDIU 7.2
Sunt ingrijorata in special de nivelul scazut al LIMFOCITELOR si de nivelul scazu al NEUTROFILELOR. Daca puteti sa imi explicati ce probleme se pot ivi in urma acestor analize.
Va multumesc!
3 comentarii
Buna Maricica, si eu am lifocitele scazute si nu de ieri...de mai multi ani !
Am intrat pe forum datorita intrebarii tale sperind intr-un raspuns.
Tu ai mai primit, sau aflat ceva despre limfocite scazute ??
Din internet sau doctori, nu ar fi o metoda de crestere a limfocitelor.
Pot fi probleme in organism eventual daca se asociaza cu perioade de stres si nivelul de limfocite nu ajunge... poti avea infectii "ciudate".
sper sa am un raspuns de la tine -
Am intrat pe forum datorita intrebarii tale sperind intr-un raspuns.
Tu ai mai primit, sau aflat ceva despre limfocite scazute ??
Din internet sau doctori, nu ar fi o metoda de crestere a limfocitelor.
Pot fi probleme in organism eventual daca se asociaza cu perioade de stres si nivelul de limfocite nu ajunge... poti avea infectii "ciudate".
sper sa am un raspuns de la tine -
Buna ziua,
Sper ca ma adresez unde trebuie, ca as dori neaparat raspunsul unui medic sau al unor persoane care aufost sau este in situatia mea.
Sunt insarcinata in 35 de saptamani si doresc sa stiu daca nivelul scazut de limfocite ar trebui sa determine alte investigatii. Valoarea e 16.72, normalul intre 25-40. Precizez ca analiza secretiei este negativa, la fel urocultura, ceea ce inseamna cdin cate stiu ca in sistemul urinar si ginecologic nu sunt infectii, in schimb ar putea fi la lichidul amniotic din cate am citit sau la dantura (asta banuieste medicul de familie-fara sa ma supuna altor investigatii). Adresa mea de e-mail -, unde rog sa imi trimiteti daca stiti alte detalii sau puteti confirma cele de mai sus. Va multumesc anticipat!
Sper ca ma adresez unde trebuie, ca as dori neaparat raspunsul unui medic sau al unor persoane care aufost sau este in situatia mea.
Sunt insarcinata in 35 de saptamani si doresc sa stiu daca nivelul scazut de limfocite ar trebui sa determine alte investigatii. Valoarea e 16.72, normalul intre 25-40. Precizez ca analiza secretiei este negativa, la fel urocultura, ceea ce inseamna cdin cate stiu ca in sistemul urinar si ginecologic nu sunt infectii, in schimb ar putea fi la lichidul amniotic din cate am citit sau la dantura (asta banuieste medicul de familie-fara sa ma supuna altor investigatii). Adresa mea de e-mail -, unde rog sa imi trimiteti daca stiti alte detalii sau puteti confirma cele de mai sus. Va multumesc anticipat!
Buna tuturor!sper ca cineva sa aiba o idee sau sa ma poata ajuta.ieri m am simtit cam rau, am luat un nurofen si me am revenit.seara mi sa facut rau, am transpirat, am avut temperatura 38.1.la un moment am vazut pe corp pete rosii de la picioare pina la git, dar nu simt mincarimi.astazi am fost foarte moale acelasi simptome, temperatura 38.2.petele au ramas la fel.va multumesc anticipat. -
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Ac celule gastrice
- 7Analize medicale usor crescute
- 3Hemoleucograma proasta după transfuzie sânge și plasma
- 2Fier cu valoare de 27, 45 umo/l, iar limitele intre 5, 4 și 18, 6, fetita de 10 ani
- 1Igm crescut
- 0Rezultate analize
- 1Analize medicale
- 1VSH și PCR marit
- 1Rezultate biopsii endoscopie si colonoscopie
- 1interstitiu pulmonar accentuat bilateral?