este adevarat?

15-06-2009
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
am auzit ca femeile kre iau o perioada mare de timp anticonceptionale, nu mai pot face copii...m'am cam speriat si nush dk sa mai continui cu ele...n'as vrea ca pe viitor sa fiu pusa in aceasta situatie...
kre este adv ? are vreo legatura ?
3 comentarii
0
16-06-2009, ora 13:24
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
da, are legatura ptr ca anticonceptionalele contin hormoni, cel mai sigur ptr sanatate, sarcina nedorita si protectie impotriva bts este prezervativul
0
16-06-2009, ora 15:31
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
deci cu alte cuvinte este adv k dau iau anticonceptionale e posibil sa nu mai pot face copii??
si ink cva...dak am luat o perioada...pot sa renunt la ele fara nici o problema in momentul in kre se termina o folie nu?
0
18-06-2009, ora 08:25
sexologul
Identitate neconfirmată
sexologul
poti sa mai faci copiii daca sunt corect luate anticonceptionale si daca nai luat mult timp nu e nici un fel de problema
Adaugă un comentariu / răspuns