As dori sa stiu de ce ?

18-05-2007
Britney
Nu este medic/terapeut
Britney
Hello again.Am si eu o intrebare.In legatura cu partenerul meu.Tot timpul dupa ce ajunge la tensiunea maxima imi spune ca are o senzatie de usturime in zona aceea a penisului si nu mai poate continua.As vra sa stiu cauza. va rog raspundeti. Multumesc !
8 comentarii
0
18-05-2007, ora 00:00
Britney
Nu este medic/terapeut
Britney
am uitat sa spun ca intr-o zi a avut sperma mai galbuie.Nu cred ca e normal.Faza a fost insotita si de usturime.
0
18-05-2007, ora 00:00
monamo
Nu este medic/terapeut
monamo
Draga Britney,
Si prietenul meu este la fel.As vrea sa-mi spui daca are dureri de testicole in timpul ejacularii sau abdominal inferior - cam la 5 cm de buric. Folosesti excitarea cu mina a penisului inainte de actul sexual?
0
18-05-2007, ora 00:00
Britney
Nu este medic/terapeut
Britney
monamo, mi-a spus o data ca are dureri abdominale in zona inferioara.In ceea ce priveste excitarea penisului cu mana inaintea actului sexual nu pot da decat un raspuns afirmativ.Cat despre dureri de testicole, nu.
0
18-05-2007, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
E obligatorie o vizita la un medic urolog. Acesta va pune diagnosticul si va stabili tratamentul
0
18-05-2007, ora 00:00
monamo
Nu este medic/terapeut
monamo
Draga Britney,

Iti pot spune din experienta mea urmatoarele:
1. Incearca inainte de actul sexual un masaj de relaxare a abdomenului cu accent pe buric, zona pubiana si penis.
2. Aplica pe penis comprese cu ceai de musetel si incearca sa exciti penisul prin apropierea repetata de vagin.
3. Ai cumva vaginul mic ? Se poate ca penisul sa fie mare si vaginul tau mic.
4. Incearca sa te ungi cu un unguent inainte de contact. Ideal ar fi ca el sa-ti introduca cu degetul unguentul in vagin.
0
18-05-2007, ora 00:00
Britney
Nu este medic/terapeut
Britney
mersi pt raspuns monamo.Punctul 3 e exclus :)
0
18-05-2007, ora 00:00
Britney
Nu este medic/terapeut
Britney
monamo ti-am trimis un mesaj pe privat.
0
07-05-2018, ora 00:09
cristina73
Nu este medic/terapeut
cristina73
În seara aceasta am trecut de la tensiunea 10.8 ai puls 87, la tenslumea 12.8 si puls 96. Simt un nod in fac si nu pot adormi sin cauza greutății la inima. Am mai avut episoade sporadice. Mi s-a zis ca fac atac de panica. Nu ma mulțumește acest diagnostic. Ce tb facut? Trebuie sa ma alarme? Acum o lună am ajuns la urgență cu tensiunea 16.8 De obicei? Tensiunea mea este între 10 și 11. Am 45 ani. Multumesc anticipat pt un eventual raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.