-cosuri- pe coroana penisului

04-04-2007
mariusc
Nu este medic/terapeut
mariusc
am de ceva timp o nelamurire: am pe coroana penisului un fel de cosuri albe, nedureroase, la fel am si pe pielea care acopera glandul(se observa numai la decalotare, numai ca aici sunt mai mici). tin sa precizez ca mi-au aparut cam pe la pubertate, inainte de a intretine raporturi sexulale. am fost depistat si cu varicocel, are legatura una cu cealalta?
multumesc anticipat pt raspuns
4 comentarii
0
05-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
S-a mai dat de nenumarate ori raspuns la aceasta intrebare! "Cosurile" se numesc "papulele sau veziculele perlate ale penisului" nu au depistata o cauza a aparitiei lor si nu necesita niciun tratament!
Nu au legatura cu varicocelul!
0
07-01-2008, ora 00:00
VladoO
Nu este medic/terapeut
VladoO
Am si eu o nelamurire cam mare.Acum 2 zile in timp ce eram la toaleta am observat o asa numita "papulele sau veziculele perlate ale penisului" mai mare si putin mai unflata ca celelalte, si am crezut ca este cos.Am incercat sa o storc, insa am vazut ca nu iesea nimic si am lasat-o acolo.Chestia este ca dupa 2 zile, din nou la toaleta, am observat ca se unflase cam mult acea papulela a penisului.Este grav?Trebuie sa merg la medic? Sau trece singura.
0
28-02-2008, ora 00:00
CristyM
Nu este medic/terapeut
CristyM
VladoO pot sa zic ca am si eu aceiasi problema ca si a ta dar nici eu nu stiu ce sa fac!!!ma gandesc ca poate o sa treacade la sine sau nu?
Astept un raspuns in privinta asta. Multumesc Anticipat.
0
06-06-2013, ora 17:43
codrut11148
Nu este medic/terapeut
codrut11148
Domnule doctor ! tin sa mentionez ca am avut acum un an gonoree.Am urmat tratamentul indicat de medical dermatolog... initial am crezut ca m-am vindecat dar dupa 2 luni am obs pe chilot ca ca am dn nou scurgeri.. am mers din nou. mi-a prescris din nou tratament... l-am urmat dar nu am fost multumit de urmarile tratamentului in sensul ca mai aveam senzatii de usturime pe canal.. nu am lasato asa.. am facut niste ecografii peniene si testiculare...probe de urina, spermatozoizi...mi-au iesit toate bune.. am consulatat si alt medic dermatolog si urolog vrand sa fiu sigur ca e totul ok.. De la terminare celui de-al doilea tratament nu am mai avut relatii sexuale neprotejate si nici scurgeri insa am dureri la nivelul capului penisului destul de puternice dar nu regulate.. si o usoara iritatie pe canalul urinar... Ma puteti ajuta cu ceva ?! Am 20 de ani !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.