" Cui" in talpa piciorului

19-02-2019
Hering
Nu este medic/terapeut
Hering
In talpa piciorului este ceva gen "batatura" cu diametrul de 4...5 mm care continua cu o "radacina" ca si un cui gen "tromba de tornada", cu o mica ridicatura ascutita la nivelul pielii, foarte dureroasa la mers.Ce o mai fi si asta? La un neg am folosit o substanta extrem de scumpa doar cateva picaturi au costat peste 20 lei, dar l-a distrus pana la radacina. Acea substanta ar fi valabila si in acest caz ? Dv. cred ca stiti denumirea corecta eu am uitat de vreo doi ani.Multumesc anticipat de raspuns.
2 comentarii
0
19-02-2019, ora 07:49
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Cel mai probabil este tot o veruca-neg. Cel mai bine este sa mergeti la un medic dermatolog pentru stabilirea diagnosticului si tratamentului.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
0
19-02-2019, ora 10:14
Dr. Corneliu DOBRE
Dermatovenerologie, IASI
Dr. Corneliu DOBRE
Veruca plantara.
"Produsele miraculoase" au sanse mici sa va vindece.
Adresati-va unui medic dermatolog ce face frecvent aceste interventii.
Cu stima,
Dr. Corneliu DOBRE
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dureri în talpă - ce ar putea fi?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.