Aciditate excesiva in stomac

01-02-2016
Stefan74
Nu este medic/terapeut
Stefan74
Buna ziua.
Va rog daca ma poate ajuta cineva in legatura cu aciditatea excesiva in stomac.Am o durere in partea dreapta a stomacului spre ficat, un punct care doare si ustura in aselasi timp.In momentul in care reactioneaza simt cum stomacul este invadat de un lichid foarte acid care imi da arsuri incepand din stomac, esofag, plamani, cavitatea bucala unde ma ustura ingrozitor obrajii si limba.Limba imi este incarcata albicios.Am mers la gastrologie unde am facut endoscopie si mi sa gasit la nivel antral o formatiune iritanta eroziva acut, datorata antiinflamatoarelor primite pentru o durere in piept presupunerea a fost de sindrom Tetze.Am primit tratament cu Nexium, Motilium si Pepsane gel oral.Dupa doua luni am repetat endoscopia si mi sa zis ca nu am nimic doar ca e vorba de dispepsie peptica si bine inteles tratament dar nu am putut lua tratamentul pt. ca ma molesea si trebuia sa dorm aproape continu.Am efectuat si un CT abdominal si a iesit OK ficat, fiere, pancreas. Am baut tot felul de ceaiuri dar nimic.Intrbarea e daca poate fi vorba de fiere pt. ca am incercat Colebil si ma linisteste pt, 1 ora 2ore si simt o usurare in partea dreapta sub coasta si chiar conturul ficatului zic eu cum ai vrea sa-l desenezi cu creionul pe margine. Rog un raspuns pt. a ma indruma ce pot sa fac mai departe. Va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: