Acnee Adolescent

02-02-2019
andreyc
Nu este medic/terapeut
andreyc
Buna seara !

Am 16 ani si de la varsta de 14 ani ma confrunt cu acneea. Am inceput un tratament pentru acneea anul trecut si din pacate au inceput sa apara foarte multe. Spre primavara au trecut si mai aveam cateva pete rosii iar eu am oprit tratamentul. Nu mai scap de ele am pete rosii, cosuri. Acum fac peeling cu acid salicilic dar nu se vad diferente... Nu stiu ce sa fac. Am auzit si de acel autovaccin. Chiar nu stiu..

Pareri?
1 comentarii
0
09-02-2019, ora 19:31
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Acneea este o afectiune cronica care necesita perioade lungi de tratament. Mergeti la un medic dermatolog pentru stabilirea tratamentului., eventual tratament local dermatocosmetic.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns