Acnee - Dezbatere serioasa?

32 comentarii 1 2
0
09-08-2018, ora 15:21
cometto
Nu este medic/terapeut
cometto
Da, m-am "tratat" eu la laboratoarele Thea din Bucuresti.
0
24-12-2018, ora 10:15
Loacker
Nu este medic/terapeut
Loacker
FF IMPORTANT CITITI AICI TRATAMENT :
Acum 25 de ani fiul meu a avut acnee pe fata cu bube purulente pe nas de ajunsese sa nu mai mearga la scoala atat de graznic se manifesta.
A facut tot felul de tratamente inclusiv laser si a folosit cele mai scumpe creme.
Am mers la cei mai renumiti medici.Degeaba.
Intr o zi sotul meu a inceput sa studieze. Solutia parea prea simpla comparativ cu tot ce incercase fiul meu. Am cumparat din Germania pastile de drojdie de bere, acum se gasesc si la noi.
Vreau sa va spun ca pastilele de drojdie de bere au fost cu adevarat miraculoase. In decurs de un an de zile de tratament . Cantitatea zilnica recomandata e diferita de la producator la producator asa ca va recomand sa urmati indicatiile din prospect. Se face tratament o luna si o luna pauza. Nu mai folosii decat un sapun simplu ca cel de barbierit de odinioara, cat mai neutru. Nimic altceva!!!. Mancarea sa nu fie cu condimente gen piper, ardei iute.
Va rog incercati acest extrem de ieftin dar foarte eficient tratament.
Fiul meu nu a mai facut niciodata acnee, din pacate a ramas cu gropile pe fata facute de anii de lupta cu bubele purulente.
Adaugă un comentariu / răspuns
32 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Coșuri pe față la adulți - cauze și tratament
  • Spironolactona poate reprezenta o soluție eficientă pentru tratamentul acneei persistente la femei
  •