acnee dupa intreruperea contraceptivelor

21-01-2010
mona_chiriac@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
mona_chiriac@yahoo.com
Am 33 ani si am luat timp de aproape 10 ani Triregol(cu pauzele necesare) dar din februarie2009, am intrerupt administrarea contraceptivelor si dupa aproximativ 5 luni mi-au aparut pe frunte si in zona mandibulei, mici cosuri cu puroi.In adolescenta nu am avut foarte mari probleme de acest gen, dupa varsta de 18 ani nu am avut niciodata acnee.Exista un tratament, fara contraceptive de vindecare?Va multumesc!
1 comentarii
0
23-01-2010, ora 19:52
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Apelati la un examen dermatologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.