acnee pe fata si spate.. stafilococ aureus

27-03-2009
adinapisi
Nu este medic/terapeut
adinapisi
buna ziua! eu am o nelamurire poate ma ajuta cineva. am a acnee de 5 luni puternica pe fata si pe spate si al fost la 4 medici. pana la urma am gasit medicul care cred ca ma va vindeca. ieri mi-am luat rezultatul la analize si am un STAFILOCOC AUREUS. intrebarea mea este daca l-am luat din mediul in care lucrez(in abator de porci si bovine). daca trebuie sa-mi schimb locul de munca. va rog mult sa-mi raspunde-ti.
4 comentarii
0
28-03-2009, ora 13:50
mirick
Nu este medic/terapeut
mirick
buna ziu a de 3 luni m aparut pe fata acnee si nu mai scap de ea, am 21 de ani si nu stiu caum s o tratez, un medic m dat o crema AFLODERM dar nu se schimba nimic ce as putea lua mai bun.?
0
29-03-2009, ora 00:45
liliana condrat
Nu este medic/terapeut
liliana condrat
buna seara am niste buburute mici pe fata am folosit fel de fel de creme si nu mia trecut mai multe am pe frunte ca rog sa ma ajutati m-am saturat am 20 de ani.:(( va rog din suflet sa-mi raspunde-ti.
0
01-04-2009, ora 16:14
adinapisi
Nu este medic/terapeut
adinapisi
raspuns pt mirick. trebuie sa-ti mergi la o clinica de analize si sa-ti faci ANTIBIOGRAMA din puroiul din cos, in functie de raspuns iti stabilesti ce stafilococ ai si la ce antibiotic e sensibil. apoi iti faci antibioticul impreuna cu o cantitate de sange din vena intramuscular, cantitatea de sangele din vena se ia dupa o schema(daca te intereseaza putem tine legatura). eu am o acnee de 6 luni si sunt in a 2 zi de injectii si se vad efectele.astept raspuns ADINA
0
01-04-2009, ora 16:15
adinapisi
Nu este medic/terapeut
adinapisi
sincer nu e pacaleala de 1 aprilie. Multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Persoanele care suferă de diabet au un risc crescut de a dezvolta infecții stafilococice
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Utilizarea irațională a antibioticelor și răspândirea Stafilococului auriu meticilinorezistent
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  •