Acupunctura pt probleme renale

21-11-2011
Maria69
Nu este medic/terapeut
Maria69
As avea o intrebare, dar nu pt medici ca vad ca trebuie ca pui cam 10 intrebari ca sa raspunda la una, pt cineva care a avut experienta cu asa ceva. Am avut o infectie la un rinichi, nediagnosticata vreo 5 luni, dupa care m-am ales cu o nefropatie, a inceout sa doara si nu cred ca functionbeaza prea bine, au aparut si ceva proteine in urina, si as dori sa stiu daca a tratat cineva asa ceva cu acupunctura, si cat ar fi de aficace. Am incercat Bowtech dar nu a mers.

Multumesc mult si sanatate la toata lumea!
2 comentarii
0
21-11-2011, ora 19:28
mganea
Nu este medic/terapeut
mganea
acupunctura am facut pt.coloana, cu slabe inbunatatiri, acum fac bowen, daca nu te superi cate sed. ai facut, eu sunt la a patra si sunt mai rau decat inainte
0
22-11-2011, ora 21:11
Maria69
Nu este medic/terapeut
Maria69
Am facut Bowtech in 2 etape. In prima aveam infectie pe rinichiul drept si m-a ajutat, asta durand vreo 3 luni, odata pe sapmana. Am simtit efectul din prima sedinta. Pe urma infectia sa rezolvat dar a afectat functia rinichiului. Am imceput din nou bowtech, vreo 5, 6 sedinte, dar fara efect. Caut alte metode naturiste, terapii alternative, dar nu stiu exact care merg pt asa ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Acupunctura poate ajuta persoanele care suferă cefalee cronică tensională
  • Acupunctura poate fi o terapie utilă pentru prevenirea diabetului de tip 2
  • Acupunctura poate reduce simptomele sindromului intestinului iritabil, fără riscul unor efecte adverse
  • Beneficiile acupuncturii în reducerea incidenței accidentului vascular cerebral ischemic
  •