Aerofagia

23-08-2020
Flory37
Nu este medic/terapeut
Flory37
iau tratament nexium si am observat ca dupa ce iau pastila, simt ca se blochează pastila la esofag. Am senzația ca și cum as fi mancat repede mâncarea și se duce mâncarea incet prin stomac.
Doamna dr mi-a dat nexium pt ca am aerofagia si arsuri la esofag.

Va rog dacă cineva poate sa îmi răspundă daca este bine sa ma deranjeze pastila nexium cand il iau. Pana se duce în stomac pastila, ma ține în esofag. Este posibil sa digere greu
sau nu este potrivit pt mine ? Ca să știu dacă trebuie sa merg la medic sa imi schimbe tratamentul.
1 comentarii
0
23-08-2020, ora 13:34
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Ar trebui sa consultati un medic specialist gastroenterolog si sa faceti o esogastroscopie.
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
22-02-2021, ora 10:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
TBIPay
Aveţi adesesa pacienți care amână tratamentul deoarece nu își permit costul serviciilor medicale?
Oferiți pacienților opțiunea de a avea grijă de sănătatea și frumusețea lor ACUM și de a gestiona plata MAI TÂRZIU prin TBIPay. Deveniți partener TBI și beneficiați de soluții inovatoare pentru cabinet/clinică.
Detalii aici  >
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Aerofagia

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.